Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsöfokra kb hány szó ismeret...

Felsöfokra kb hány szó ismerete kell?

Figyelt kérdés
3000 (?) ez csak egy tipp
2011. júl. 14. 10:57
 1/7 anonim válasza:
57%

szerintem nem az a lényeg hogy darab szót tudj, hanem hogy tudja amennyit csak lehet és hogy tudd használni...


nem fogok megállni az első 3000 szó után a szótárban, mert darabra annyi kell

2011. júl. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Nem olyan sok az a 3000 szó, mint gondolnád. Pl. tudok mutatni kapásból 2000-et, amiből eléggé sokat ismersz(Longman Defining szólista), plusz a tankönyvek szólistái, plusz amit még tudsz...


De nem csak szavakat kell tudni, hanem idiomokat is pl.

2011. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

felsőfoknál a C2-es az majdnem anyanyelvi ott 3000 szavas aktív szókincs a minimum (plusz kifejezések amik nyersfordításban mást jelentenek (gondolom ezek az idiómák))

azon felül még egy elég magas passzív szókincs kell ami szerintem több ezer szavas nem csak 3

olvastam valahol egy tanulmányt hogy egy átlagos angolnak mekkora aktív és passzív szókincse van megpróbálom megkeresni abból sok mindenre lehet következtetni..

de persze itt csak az általános nyelvhasználatról beszélünk ami nem specializálódott más fele

2011. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
3000 még középfokra is éppenhogy elegendő, annál jóval több kell felsőre. kb. 10000 felett.
2011. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Középfokra sem árt kb. 5000 (3000 ahhoz kell, hogy éppen hogy átcsússz), felsőfokra (C1) 10 ezer körüli kell, C2-höz pedig még sokkal több.
2011. júl. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
78%

Rigó utcás nyelvvizsgát tettem angolból, németből és olaszból.


Az alapfokú nyelvvizsgákhoz 1.200 szó bőven elég volt, ha azokat tudta az ember használni.


A középfokúhoz 2.980 szóval mentem el (excelben vezetem a szótáraimat)és siker.


a felsőt csak angolból próbáltam meg, ott a 4.500 szóval indultam el. A szóbelin átcsúsztam, de az írásbelin elsőre nem, viszont nem a szavak ismeretének hiánya, hanem a nyelvtani háttér volt a gond.

2011. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
kb 8000 ezer szó. de ahogy az előttem szólok is írták, a dolog összetettebb: nyelvtan, nyelvismeret, nyelvi sajátosságok ismerete, passzív megértés foka, stb.
2014. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!