Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Összesen (kb) hány angol ige...

Összesen (kb) hány angol ige van? Meg lehet tanulni 1 hét alatt, ha csak azzal foglalkozom? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Miért akarom egy hét alatt megtanulni?

Mert Angliában élek, itt a nyár és jövőre már szakmát fogok tanulni, és szeretnék teljes mértékben felkészült lenni.

Minden hétre beosztok valamit. Pl most egy hétig az igék + Presten Simple. Jövőhéten szavak, aztán kifejezések, stbstb.. Valaki esetleg jó tanácsot tudna adni? Ki hogy tanulni?


2011. júl. 15. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Ez nagyon-nagy butaság. Rengeteg ige van, ennyit nem tudsz megtanulni, ráadásul értelme sem lenne, mert csak bemagolod, és elfelejted. Úgyhogy ezt felejtsd el szerintem sürgősen. Én ebből a könyvből tanultam, csak szókincses, sztem baromi jó, és eléggé haladó szint.


english vocabulary in use upper-intermediate and advanced

*****

Itt meg tudod nézni, pdf formátumban feltöltve. Ha érdekel, és kinyomtatnád, akkor szólj, küldök privátban linket, ahonnan töltheted:)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. júl. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megtanulni? Megtanulni meglehet. Azonban alkalmazni kizárt hogy fogod őket tudni. Ehhez sok olvasás és rutin kell, s végül de nem utolsósorban tapasztalat. Amíg ezek nincsenek meg, addig gondolkozni fogsz hogy most ez milyen igeidő is, ami nem éppen előnyös beszédben.
2011. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért azt hozzá teszem ,hogy alapom már van.. tavaly is angol suliba jártam, nyelvet tanultam. Nekem nem azzal van a bajom ,hogy nem értem ,az igeidőket csak átnéznem kell. Viszont a szókincsemnek kell fejlődnie, ahhoz ,hogy változatosabban beszéljek. Gyakorolni is szoktam , meg persze mivel kint élek alkalmaznom kell minden nap az angolt amikor postára, boltba,orvoshoz megyek v bármi..
2011. júl. 15. 14:29
 4/10 anonim ***** válasza:

"Összesen (kb) hány angol ige van?"


A válaszhoz tudni kellene, mi az, hogy angol, meg mi az, hogy ige.


Pl. a sadza vagy a msasa az "angol szavak" között van, mert benne van a legnagyobb angol szótárakban. Egyébként afrikai szavak, amiket egy az egyben átvettek. Ha minden szó "angol", ami benne van egy angol szótárban, akkor van vagy egymillió angol szó.


Mi az, hogy ige? Gyakorlatilag az angolban, ahogyan a magyarban is, bármilyen szót lehet igeként használni, vagy át lehet alakítani igévé. Pl. a "boycott" ige egy Boycott nevű ember nevéből lett képezve, a "bowdlerize" pedig egy Bowdler nevűéből.


Ebből kiindulva akár azt is lehetne állítani, hogy az angol igék száma potenciálisan végtelen.


Szavakat tanulni úgy lehet, ha sokat olvasol, ÉS példamonatokat IS tanulsz és szókártyás módszerrel szavakat IS tanulsz. A lényeg az, hogy több módszert egyszerre kell alkalmazni, mert egy szót lefordítani és mondatba illeszteni két különböző kompetencia.

2011. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
miért kell szinte minden válaszadónak hozzátenni valamit ami nem a kérdéshez kapcsolódik ,inkább az okoskodáshoz. Szerintem elég egyértelmű a kérdés. Ha nem tudod a választ ,vagy nincs rá válasz akkor írd le egy mondatba. egyébként.. mindegy ...
2011. júl. 15. 16:04
 6/10 anonim ***** válasza:
750,000
2011. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

erdekes elmelet.... rafordithatsz akar 20 orat 1 nap, akkor sem fog erni semmit, szokincs igy nemigazan fejlodhet hogy betanulod oket egy konyvbol. mivel most van lehetoseged, beszelgess ismeroseiddel, fejlodni fog az angolod. inkabb tudj kevesebbet amit gyorsan es folyamatosan hasznalsz, mint tudj sokat de azokat nem tudod hasznalni. mellesleg a szo-magolasnak meg van szerintem az a hatranya, hogy gondolom eloszor a fejedben leforditod magyarrol angolra, mert nem fogsz tudni angolul gondolkodni.

ami a szamot illeti, ha a kb 7millio kifejezesbol indolunk ki, akkor az igek szama sem lehet olyan keves hogy ha feltetelezzuk 1 masodperc alatt tanulsz meg 1et, akkor vegeznel veluk 1 het alatt

2011. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg tudod tanulni:) Egyáltalán nem nehéz. De általában, nem szoktuk használni az összest úgy-e bár. De ne úgy tanuld, hogy szabály stb., hanem úgy, hogy tudd őket is alkalmazni. Erre legjobb szerintem ha megcsinálsz rengeteg fordítást.

Főleg magyarról angolra. Így rögzülni fog. Ha ügyes vagy, akkor ráérzel. Hajrá:)

2011. júl. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jah bocsi..Elnéztem:D Azt hittem igeidők:D

Szóval..nézz filmeket. Olvass angolul:) Az a legjobb:) Ne magold őket:) Tuti rögzülni fog.

2011. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ.:)

Igazából azért akarom az összeset tudni, mert hiába tudok rengeteg igét ,mindig van valami amit nem tudok elmondani, mert nem ismerem az igét, és egyszerűen nem tudom hogy fejezzem ki. így úgy döntöttem megtanulok napi 10 igét, mindet mondatba foglalva.. fokozatosan ,csak megtanulom őket.

2011. júl. 18. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!