Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bevàllt a brainturbo...

Bevàllt a brainturbo módszer?

Figyelt kérdés
Ja és mennyibe kerül?angolt tanulnék A2es szintről
2011. júl. 23. 14:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia. Egyszer én is tettem fel egy hasonló kérdést, de csak 1 választ kaptam, ott lebeszéltek róla, így nem próbáltam. Viszont az ára szerintem nagyon kedvező, mondjuk annyi, mint egy másik nyelvtanfolyam (40ezer forint). Persze függ, hogy hol csinálnád.
2011. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia,


nem ismerem őket, de én a REXAMO módszerrel 120 óra alatt szereztem meg a középfokú komplex nyelvvizsgát... Szóval én ezt a módszert ajánlom.

2011. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ahogy nézem, az a REXAMO hasonló lehet ehhez a brainturbohoz. Mit csináltak ott veled? Otthon mennyit tanultál?
2011. júl. 24. 18:54
 4/7 anonim válasza:
75%

EXAMO: RElaxációs állapoton Alapuló Multimédiás eszközöket alkalmazó Oktatási módszer, mely több oktatási stratégiát alkalmaz egy eredményesebb és hatékonyabb tanulás elérésére, tanulást elősegítő agyi állapotban (relaxációban, alfa közeli állapotban).



Bármilyen új ismeret elsajátítása során, így az idegen nyelv tanulása alkalmával is alapvetően meghatározó a módszer, a tanulás környezete, a tanulást segítő szakemberek jelenléte.

Feltárt pedagógia kutatások eredményei alapján ismertté vált, hogy az információkat, ismereteket az ember az alábbiak szerint sajátítja el:


amit csak hall, annak megközelítőleg 20%-át,

amit csak lát, annak 30%-át,

amit egyszerre lát és hall, annak 50%-át,

amit hall- lát és alkalmaz is, annak 80%-át képes megjegyezni.



A REXAMO Nyelvoktatási módszernél nem csak látja és hallja a tanuló a tananyagot, hanem aktívan cselekszi is azt, annak érdekében, hogy maradandó nyelvtudásra tegyen szert.


Alapvetően két tanítási órával találkoznak tanulóink: realxációs óra és tanári- kontakt- óra.


Relaxációs tanóra: relaxációs állapoton, alfa- közeli állapoton nyugszik, miszerint ebben az agyi állapotban a memorizáló képességünk és a tanulási képességünk hatványozottabb (tudományosan igazolt). Relaxációs állapotot igyekszünk elérni a tanulónál relaxációs fotel és multimédia eszközök segítségével.


A tanuló miután elhelyezkedik a relaxfotelben, egy fejhallgatón és HMD (Head Mounted Displays) szemüvegen keresztül kezdi meg a "tanulását". A HMD szemüveg segítségével egy képen keresztül követi a tananyagot, miközben a fejhallgatón keresztül hallja is azt.


Csak mert én is így szereztem nyelvvizsgát!:)

2011. júl. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És hogyan visznek le alfa közeli állapotba?

Mert én már próbálkoztam többféleképp, de soha nem sikerült a nap közepén eléggé kikapcsolnom.

2011. júl. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hát igen minden elég kérdéses...úgyhogy lehet inkább a rosetta stone-nal tanulok. arról vannak tapasztalatok?
2011. júl. 30. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanez a módszer a Brainturbo-nál is, de a Speedlerning-nél is. Ez egy fanchise, amit megvettek, használnak.

Mindenképp hasznos a leítrakon túl azért is, mert az elszigetelt szobában biztosan senki nem zavar tanulás közben. (A telefont is ki kell kapcsolni.)

A tanári órán csak te vagy és a tanár. Saját tempódban tudsz tanulni.

Érdeklődéstől, igénytől függően ki lehet egészíteni a tanagyanyagot nyelvtannal, szakszókinccsel.

A tanfolyamok mindig rábírják az embert a rendszerességre, ami nem egy utolsó szempont.

2013. máj. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!