Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovák felsőfokú nyelvvizsgát...

Szlovák felsőfokú nyelvvizsgát szeretnék tenni, informálna valaki?

Figyelt kérdés

Szóval szlovák nyelvből szeretnék nyelvvizsgázni több kérdésem is lenne.

- Melyik a legfelsőbb szint(?), mert láttam már olyan honlapot, ahol az volt írva, hogy a felsőfokú az C-típusú, de láttam már D-típusú felsőfokút is (ahol már viszont a C-típusú csak középfokúnak volt minősítve).

- Láttam ECL nyelvvizsga és TELC megnevezést is, most mi a különbség? Melyiket érdemes csinálni? Van még többféle is?

- A felsőfokú nyelvvizsgámat elismerik külföldön is?

- Csak Pesten tudok nyelvvizsgázni vagy több városban is MO-n.

- Azt anyagiakat tekintve vannak eltérések vagy mindegy hogy hol teszem le a vizsgát fix összeget számítanak?


Előre is köszönöm a válaszokat! Szép napot mindenkinek! :)


2011. júl. 23. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
www.itk.hu itt megtalálsz mindent. Ez a Rigó utcai nyelvvizsga. Itt lehet egyedül államilag elfogadott nyelvvizsgát tenni szlovákból, viszont ezt külföldön nem fogadják el, de felvételinél diplománál csak ez használható. A legmagasabb szint Magyarországon a C1, azaz felsőfok (amiről beszélsz, a C meg D típus szerintem az ECL külön szintrendszere). Szerintem, mivel nem sokan vizsgáznak belőle, csak Pesten lehet vizsgázni, és mindenhol ugyanannyiba kerül.
2011. júl. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!! :)
2011. júl. 26. 10:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!