Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes manapsá...

Milyen nyelvet érdemes manapság tanulni?

Figyelt kérdés
Jövőre főiskolára megyek és egy teljesen új nyelvet szeretnék elkezdeni tanulni. Angolból már van felsőfokúm, németből meg a középfokút csinálom hamarosan. MI legyen a következő nyelv? Spanyol, olasz, francia, orosz? Én spanyolt szeretnék, de a szüleim szerint az orosszal többet érnék.... Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 24. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában a spanyol meg a francia nagyon felkapott lett, azt sokan tanulják. Azzal sokat lehet elérni, Bár ugyenez vonatkozik az oroszra is, csak azt sokkal kevesebb iskolában lehet tanulni. Az olaszt én csak olyan "hobbinyelv"-ként javasolnám, bár ez attól függ, hogy van-e bármi célod ami Olaszországhoz fűződik.

Én is azt mondanám, hogy az orosz, a spöanyol, és a francia nyelv közül válassz, én személy szerint a spanyolt választanám, az olyan dallamos :D

2011. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Angol és német után már bármit választhatsz.

A spanyolnak az az előnye, hogy egyre népszerűbb, az USA déli területein és annál délebbre szinte csak azt használhatod. De Európában is sokan tanulják.


Az orosz azért jó, hogy azt viszont kevesen, és lehet hogy a munkaerőpiacon tényleg kapós leszel vele.

2011. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen középiskolára mész.

Gazdaságin pl. olyan nemzetét, amelyik várhatóan meghatározó lesz miután végeztél.

Műszaki karon olyan nemzetét, ahol az adott műszaki szakterület eléggé pörög.

De ha csak a magad szórakoztatására kell, akkor amelyik a legszimpatikusabb.

2011. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a BGFre szeretnék menni turizmus-vendéglátásra. Igen, a spanyol tényleg nagyon dallamos, annyira jó csak "hallani" is:) viszont lehet az orosz kapósabb lesz... nehéz megtanulni oroszul?
2011. júl. 24. 22:19
 5/11 anonim ***** válasza:
A kínai sem hülyeség. A jövőben nagy befolyásuk lesz.
2011. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az oroszban szerintem az írás kicsit bonyolult, mivel nagyban eltér a mi betűinktől. A kiejtés (nekem) kicsit nehéz lenne, mert mikor hallok valamit oroszul, olyan nyelvtörőnek hangzik, de nem ehetetlen, lehet neked könnyű lesz.


1. voltam

2011. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*lehetetlen
2011. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
na igen, ez a msáik dilemma. KÍNAI, JAPÁN VAGY OROSZ? vagy jöjjön sorba?:D
2011. júl. 24. 22:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Kínai orosz japán, ha hasznossági sorrendben kéne. Amúgy én a japán orosz kínai sorrendet preferálnám inkább. :)
2011. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én válaszom is az, mint az utóbbiaké: leginkább az egyik ázsiai nyelv. Az én választásom a japánra esett, az annyira nem nehéz :)
2011. júl. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!