Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek van értelme finn...

Szerintetek van értelme finn nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom már Finnországban is angolul beszélnek a legtöbb helyen
2011. júl. 25. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mihez kell.

Az meg nem igaz, hogy Finnországban a legtöbb helyen angolul beszélnek. Viszont az tény, hogy a finnek többsége tud angolul, ha külföldit látnak, velünk ellentétben nem kézzel-lábbal, kiabálva, az anyanyelvükön próbálják kifejezni magukat, hanem kapásból angolul szólnak az emberhez.

Én 2 évig tanultam finn nyelvet az egyetemen, nagyon szép nyelv, de nehéz is. Még nem tudom, hogy lesz-e belőle bármi hasznom is, attól függ, hová vesznek fel dolgozni. Ettől függetlenül szerintem megérte.

2011. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden nyelvet van értelme tanulni.

A finn gyönyörű és hasznos nyelv, ha elég magas szinten tudod, rengeteg álláslehetőség van.


egy finnes

2011. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Foxyy válasza:

szerintem van értelme finnül tanulni, mert ez egy elég ritkán beszélt nyelv itthon. de ne azt nézd, hogy van-e értelme, ha szereted, akkor vágj bele:) én is így voltam az orosszal, csak sajnos leálltam vele.

elhiszem h az is fontos szempont, hogy érdemes-e tanulni ezt a nyelvet, de ne ez legyen a fő szempont. ha jól megtanulod, szerintem lesznek vele lehetőségeid, pláne ha még jó szakmád is van.

2011. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nincs sok értelme a nagy nyelvekkel összehasonlítva, DE ha tetszik a finn nyelv, akkor motiválva vagy a tanulására és könnyen megy, ezért érdemesebb belevágni, mint akár egy nagy nyelvébe, ha ahhoz viszont semmi kedved.


Ha nem vonz különösebben a finn nyelv, csak azért kezdenél hozzá, mert "hátha jó valamire", akkor nem javaslom, Finnország egy 5 milliós ország, szóval igen korlátozott lehetőségeket nyújt.


"Úgy tudom már Finnországban is angolul beszélnek a legtöbb helyen"


Ez sohasem érv, hogy egy adott országban (kivéve persze USA, Anglia stb.) "úgyis angolul beszélnek", mert aki a helyi nyelvet tudja, az mindig előnyben van azzal szemben, aki csak angolul tud.

2011. júl. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

4. válaszoló

Az igaz, hogy kisebb ország a miénknél (a lakosság számát tekintve), de ha azt nézzük, hány multinacionális finn vállalat van, akkor azért kicsit másabb a helyzet. Szerintem az a legjobb, ha az ember tud egy vagy két "nagy" nyelvet és egy kisebbet is. Persze azért nem teljesen mindegy, hogy mennyire kicsi, pl. nyenyeccel tényleg nem sok mindent lehet kezdeni, kivéve ha őket akarja kutatni az ember :)

2011. júl. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Szerintem az a legjobb, ha az ember tud egy vagy két "nagy" nyelvet és egy kisebbet is. "


Nyilván az a legjobb, de a realitás általában az, hogy a legtöbb ember egy nagy nyelven (angolul) is csak nyög. A 2 nagy + egy kicsi (bár szerintem 3-4 nagy után kell jönnie a kicsiknek) a legtöbb ember számára csak álom. Aki nem tud mondjuk felsőfokon angolul, azt kár azzal áltatni, hogy ha megtanul finnül, sokra megy vele.

2011. júl. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!