Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelven németül?

Angol nyelven németül?

Figyelt kérdés
Németből van középfokú nyelvvizsgám, de évek óta nem beszéltem/olvastam németül, így megkopott a tudásom, ezért elhatároztam, hogy autodidakta módon visszaszerzem:) Az angolból jobb vagyok, de még abból is van mit tanulnom. Szerintetek lenne annak értelme, hogy egy olyan német nyelvkönyvből tanuljak, amit angol nyelvűeknek írtak? Leginkább a szavakat kellene visszahoznom az aktív szókincsembe, a nyelvtan megy, úgyhogy egy angol-német szógyűjteményre gondoltam. Szerintetek jól járnék ezzel a módszerrel? (Az, hogy több idő, mire esetleg megjegyzem a szavakat, nem baj.)
2011. júl. 30. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Elméletben nem rossz, gyakorlatban azonban az angol anyanyelvűek nem az idegennyelvtudásukról híresek, és ezért nem biztos, hogy az általuk írt nyelvkönyvek olyan jó minőségűek. Tudom én, hogy milyen angolon keresztül tanulni egy nyelvet, sokszor csináltam, de csakis kényszermegoldásként. Ha lehet, akkor kerülendő szerintem.


Viszont ha mégis ez a vágyad, nyugodtan próbálkozz vele, de próbáld meg mindig ellenőrizni, valóban jól érted-e az angol megfelelőt, illetve számodra biztosítja-e az értelmet, és nem jobb inkább egy maygar megfelelőn keresztül megérteni.

2011. júl. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Megnyugtattál, hogy nem annyira hülye ötlet, mint amilyen hülyén hangzik:) Megpróbálkozom vele, aztán meglátom, megy-e. Mindenképpen odaírom a szavak mellé a magyar jelentéseket is, nehogy rosszul tanuljam meg.
2011. júl. 30. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!