Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol vagy francia?

Spanyol vagy francia?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, most megyek 9.-be matek-fizika szakra és nem tudom, hogy melyik nyelvet válasszam, ugyanis villamos- vagy gépészmérnök szeretnék lenni!


-francia

-spanyol

-(esetleg német)


2011. júl. 31. 13:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
85%
A spanyol most nagyon felkapott, bár nem értem miért. Szerintem a franciának vagy a németnek sokkal több hasznát veszed.
2011. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
87%
franciát kevesebben beszélik (és fogják beszélni), így hasznosabbnak bizonyulhat mint a spanyol, viszont SOKKAL nehezebb. de lehet villamos- vagy gépészmérnökként a német az ideális, hiszen nem üzletkötésre vagy hasonlókra használnád a nyelvet, hanem egyszerű emberekkel kommunikálnál a munkád során (gondolom én) és inkább ausztriában és németországban vállalnál munkát, mint SPországban vagy Franciaországban (gondolom én) :) de a német nem könnyű és nem is szép nyelv, én abba is hagytam az általános után..
2011. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

"Spanyol vagy francia?"


Francia.


"villamos- vagy gépészmérnök szeretnék lenni"


Akkor a németet válaszd, de ha csak a francia és a spanyol jöhet szóba, akkor mindenképpen a franciát.


A francia nem sokkal nehezebb a spanyolnál, hanem kb. ugyanolyan nehéz, ellentétben az előző válasszal.


A német egy kicsit nehezebb a franciánál és spanyolnál, de nem sokkal. Viszont sokkal fontosabb, főleg műszaki területen.

2011. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

bocs, muszáj vitatkoznom az előző válasszal, a francia SOKKAL nehezebb a németnél (ebben biztos vagyok) és szerintem a spanyolnál is.

Spanyol egyrészt könnyű, másrészt ha megtanulod, akkor késsőbb esetleg könnyebben tudsz majd további mediterrán nyelvet tanulni. Ehhez hozzájön az is, hogy spanyolul rengetegen beszélnek pl. Amerikában. a francia nem annyira elterjedt.


(mint haladó németes, természetesen én is a németet ajánlom neked, a hírekkel ellentétben nem annyira nehéz angol után (jövőre leszek 11-es és az osztályunkban a kezdő németesek közül csak azok nem beszélnek jól, akik az angolhoz is hülyék))

2011. aug. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%

"a francia SOKKAL nehezebb a németnél"


Mi nehezebb benne? A nyelvtana sokkal egyszerűbb, a francia szavak tanulása egyszerűbb (kevesebb szótári információ), egyedül a francia kiejtés nehezebb egy kicsivel.


"és szerintem a spanyolnál is"


A francia nyelvtan egy kicsit egyszerűbb, a kiejtés bonyolultabb, mint a spanyol. Nincs egyértelmű különbség.


"Spanyol egyrészt könnyű"


Tudsz spanyolul, vagy csak hallottad valakitől, aki szintén nem tud, hogy a spanyol nagyon könnyű? :)))


"másrészt ha megtanulod, akkor késsőbb esetleg könnyebben tudsz majd további mediterrán nyelvet tanulni."


További mediterrán nyelv? Az melyik? Mert az olaszt francia alappal is ugyanolyan könnyű tanulni, mint spanyol alappal.


"Ehhez hozzájön az is, hogy spanyolul rengetegen beszélnek pl. Amerikában."


És KIK beszélnek spanyolul Amerikában? A kérdező villamosmérnök lesz, nem argentin gauchókkal kíván majd eszmét cserélni, hanem mondjuk német mérnökökkel.

2011. aug. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen német.

Németország ipari jellegű ország, míg a többé nem nagyon. Gondolj csak a Boschra, és egyéb olyan német fenntartású cégre, ami itthon is fellelhető.

De szerintem szakmai nyelv nélkül nem fogsz sokra menni azzal, ha most németet választasz, hisz egyetemen biztosan angol szakmai nyelvet fogsz tanulni.

2011. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

11:16


igen, van egy barátom, akinek középfokúja van angolból, felsője franciából, középszinten beszél spanyolul és most kezdett portugálul tanulni. (szerinte ugyan a német a legnehezebb, de csak azért, mert utálja :D) természetesen megkérdeztem a nehézségi fokokat, mert angol és német mellett én is akarok 3. nyelvet tanulni. a barátom nagyon szereti a franciát, de azt mondta, hogy egyértelműen spanyol, nagyobb haszna van, és KÖNNYEBB. már csak a külsőségek is: wikipédia szócikkben hasonlítsd össze a 3 nyelvnek csak a tartalomjegyzékét. megsúgom: a franiciáé a leghosszabb. a a kiejtés nehéz (10-es voltam és az osztályunkban van kezdő franciacsoport. egyszer elkértem az egyiktől egy szöveget és megpróbáltam elolvasni, nem is részletezem, milyen sikerrel. a lány azt mondta, h a csoportjuk 80%-a ezen a szinten áll) a nyelvtan még a haverom szerint is túlbonyolított.

másik megközelítés (bár ez már kevésbé prózaibb és inkább szubjektív): a franciául és spanyolul NEM tanuló ismerőseim 90%-a szerint a francia nyelv irritáló, b.zis. a spanyolnak viszont tök jó a hangzása, mindenki szívesen tanulna ha lennre rá ideje/pénze.

persze ez csak az én véleményem de a franciát szerintem


"A világ 10 legnehezebb nyelve


Szeptember 27-én, Párizsban összegyűltek a világ nyelvészei.


Nyolc év kutatás és tanulmányozás után kiadták a világ 10 legnehezebb és 10 legkönnyebb nyelvének sorrendjét. A sorrend felállításánál figyelembe vették a nyelv fejlődését, a helyesírást, az írás, a betűk formáját, a jeleket, a beszédet, a nyelvtörténetet és a nyelvtani sajátosságokat.


A nyelvtudósok egyesülete, mely Berlinben székel, a nyelvek vizsgálatát a legelterjedtebbekkel kezdte, majd fokozatosan a többit is. A világon kb. 7832 nyelv van. Minden héten megszűnik két nyelv és keletkezik két- három új.


a legkönnyebben elsajátítható nyelvek:

10. mongol

9. örmény

8. görög

7. norvég

6. olasz

5. román

4. horvát

3. bolgár

2. angol

1. SPANYOL

legnehezebb nyelvek:

10. NÉMET

9. FRANCIA

8. kínai

7. japán

6. koreai

5. perzsa

4. arab

3. finn

2. magyar

1. szlovák"

forrás: [link]


az oldal kétszer is rád cáfol, erről ennyit.



a kérdezőnek továbbra is a németet ajánlom!

2011. aug. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

8:50

Nem tudom, honnan szedték ezt a sok hülyeséget, de biztos, hogy nem a szlovák a legnehezebb nyelv a világon, ugyanis én is azt tanulok :) Igaz, hogy 7 eset van, de ebből a Vokatívot nem használják (olyan, mint magyarban a régmúlt), a többi esetben rengeteg az egyezés, igazából meg se kell nagyon tanulni, idővel az embernek a nyelvére jönnek a végződések. Az i-y végződések írására van konkrét szabály, pár kivételt meg kell tanulni és kész. Ezzel szemben nekünk magyaroknak ott van a j-ly írása, amihez már nincsenek ilyen konkrét szabályok és rengeteg kivétel van. Más helyesírási szabályokról nem is beszélve, szlovákban se kötőjel, se olyan probléma, hogy most kis vagy nagybetű...

Szóval nem tudom, hogy ki volt az a hülye, aki ezt az egészet kitalálta, de hogy nyelvet még életében nem tanult, az biztos. Te pedig, kedves 8:50, ne higgy el mindent, amit neten olvasol, mert könnyen orra eshetsz :)

2011. aug. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Most már erősen a németre hajlok, a villamosmérnök hátsószomszédunk is a németet ajánlotta 80 éves élettapasztalatával, szóval úgy néz ki, hogy német lesz!


Egyébként attól, hogy mennyire nehéz a nyelv, nem nagyon félek, mert kisgimibe jártam 4 évig, ahol két évig (első évben heti egy, majd második évben heti két órában) tanultam latint, és egyetlenegy kettes kivételével (amikor lusta voltam szódolgozatra készülni) csak 5-ösöm volt.


Várom a további válaszokat! (:

2011. aug. 3. 19:35
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

16:42 vagyok

Elnézést, az lemaradt, hogy én a németet ajánlom neked :)

2011. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!