Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanár nélkül, önállóan norvégo...

Tanár nélkül, önállóan norvégot tanulók! Hogyan tanultok? Miből? Hogy kezdtétek?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt érdemes olvasnod, ha tetszik megrendelni a tananyagot, ennél jobb 5letem nincs. :)



[link]

2011. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Igaz én nem tanultam norvégül, csak szintén egy skandináv nyelvet, a dánt. Erre nagyon jó könyv volt az assimil kiadó kapd elő! dán könyve. Sajnos ez a könyv még norvégul nem jelent meg, de 2011-re ígérték.

Fonetikusan is alá van írva, és a hétköznapi életben is használatos példamondatokkal szemléltetik a nyelvtant.

De mint minden nyelvet, otthon nem lehet megtanulni, legalábbis a helyes kiejtést semmikép sem. Szóval ha rendesen szeretnél norvégul megtanulni, akkor muszáj leszel kimenni Norvégiába!

Sok sikert a nyelvtanuláshoz! :)

2011. aug. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi mind kettőtöknek:)

Szivesen mennék én Norvégiába,csak hát ugye pénz is kéne:S Meg nyelvtanfolyamra is járnék,csak ezzel meg az a baj,hogy ahol én élek itt nem tanítják.Kezdek rájönni,hogy akármelyik nyelv is kezd el érdekelni,nem tudom megtanulni mert vagy nincs hozzá rendes könyv,vagy nem tanítják errefelé.:D:S

2011. aug. 4. 19:21
 4/8 anonim ***** válasza:

Rosetta Stone mindenek előtt! Komolyan. :)

Salut

2011. aug. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azért kezdtem el dánul tanulni (2. válaszoló vagyok), mert diakóniára jelentkeztem Dániába, és sikerült is 9 hónapra az ÖDE-n keresztül.

Ha érdekel a dolog szívesen válaszolok az ezzel kapcsolatos kérdéseidre. Természetesen alapvető kritérium, hogy betöltötted a 18. életévedet. Az önkéntes munkáról mindenkinek az idős gondozás jut eszébe, de ez hülyeség. Én oviban dolgoztam. Járj utána a dolgoknak, hogy milyen lehetőségeid vannak egy norvég útra!

2011. aug. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Érdekelne:) Viszont az probléma,hogy én nem beszélek csak magyarul? Mert bár angolt tanultam,de nem megy valami jól.Megérteni nagyjából megértem amit beszélnek,viszont válaszolni már nehezebben tudok.
2011. aug. 4. 20:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt kimentem volna Dániába, én se nagyon tudtam angolul. De odakint rá voltam utalva, az ügyeimet csak angolul tudtam intézni; bankba, hivatalba szótárral jártam. De aztán egyre bátrabb lettem, és megtanultam angolul. Kintlétem alatt döbbentem rá, hogy a dán kiejtés nagyon nehéz; arra születni kell. Így abba hagytam a dánnal való szenvedést és az angolra kezdtem el koncentrálni. Dániában szinte mindenki beszél angolul, így könnyű dolgom volt.


Az Önkéntes Diakóniai Év Programirodán (ÖDE)keresztül jutottam ki. Mielőtt kimentem volna a volt egy "alkalmassági" szemináriumunk; eljöttek a külföldi közvetítők és velük kellett beszélgetni, ilyen interjúféleség volt. De van bent fordító, ha vki nem nagyon tudja a nyelvet, szóval a nyelvi hiányosság nem kizáró tényező. Én úgy vettem észre, inkább a motiváltságot, empátiakézséget nézik. Egy több oldalas pályázati lapot kell kitölteni angolul; többnyire ugyanazokat a kérdéseket teszik fel.


Ilyen önkéntes munkára jelentkezni szerintem több helyről lehet az országból; én csak kettőt tudok.

ÖDE - Budapest

Polip Ifjúsági Egyesület - Szekszárd

2011. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia,


én egynyelvű nyelvkönyvekből, olvasókönyvekből és hanganyagokkal tanultam. Ezek itthon nem kaphatóak, az igaz, de ha nagyon elszánt vagy, így egy e-mailt és megpróbálok segíteni. :)

2011. aug. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!