Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehet tenni? Nincs elég...

Mit lehet tenni? Nincs elég fantáziám.

Figyelt kérdés
Nem tudok lerakni egy középfokú nyelvvizsgát, legfőképpen a levél miatt. Nem tudok 300 szót írni, mert magyarul is alig jut eszembe valami a megadott témáról.
2011. aug. 7. 14:21
 1/5 skarma ***** válasza:
100%
Szerintem ezt gyakorlással kiküszöbölheted. Nézz meg mintaleveleket, gyűjtögess onnan tippeket.
2011. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A levélírás a legkönnyebb, abból a szempontból, hogy nagyon jól megtanulható. Keress egy tanárt, kifejezetten a levélírással kapcsolatban (ezt akár neten keresztül is megteheted, ha gondolod, szívesen segítek én is...). Pár alkalom, sok otthoni gyakorlás, és MESTERE lehetsz a levélírásnak. Az ugyanis annyira kötött, egyszerűen csak meg kell tanulni a formulákat (címzés, dátum mikor hova megy, hogyan indítasz és hogyan zársz egy levelet, attól függően, hogy milyet kell írnod...), de magát a levél törzsét sem muszáj a kisujjadból kirázni, ugyanis kb. 10-féle sablon levelet ha kívülről tudsz, akkor már nagyon egyszerű beletenni azt az érdemi infot, amit elvárnak a vizsgán...

Fel a fejjel, ez TÉNYLEG megtanulható (nem novellapályázat, ahová írói véna szükségeltetik)

2011. aug. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az még oké, ha panaszlevelet kell írni vagy jelentkezni valamire, mert arra tényleg be lehet tanulni a különböző formulákat. De azzal mi a helyzet, amikor valamiről véleményt kell írni, pl. kritika egy filmről, vagy esszé valami nehezebb témáról? Amúgy utolsó, te tanár vagy? Mennyiért segítenél nekem neten keresztül? Vagy esetleg személyesen, ha ugyanabban a városban lakunk?
2011. aug. 7. 22:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Középfokú nyelvvizsgán esszét? Nono, ennyire ne szaladjunk előre, filmkritika, esszé, könyvajánló, majd a felsőfokúra... (Milyen nyelvvizsgát tűztél ki célul, BME? Ez lényeges, mert célirányosan kell készülni!)

Tanár vagyok, jelenleg GYEDEN, szívesen segítek, adok feladatokat, elolvasom amit írsz, ha kell javítom (nem nyelvtani, hanem stilisztikai, formai és tartalmi hibákra gondoltam - mert időm, az sajnos kevés van...)

Szerintem tuti nem egy város, mert én FALUban...

Ha meggondoltan pontosan milyen nyelvvizsga a cél, írj nyugodtan privátot...

2011. aug. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Be tudod állítani a privát üzenet írását? Vagy írj nekem. :)
2011. aug. 7. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!