Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német középfokú ECL, TELC,...

Német középfokú ECL, TELC, ÖSD jellemzői -esetleg tudtok más könnyebb nyelvvizsgát? Német középfokra milyen könyvekből lehet sikeresen felkészülni az alapoktól középszintig?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a fórumokat és ezt a 3 típust ajánlották de aki tudja, kérem írja meg, hogy valóban könnyűek-e ezek a vizsgák a jelenlegi szabályozás szerint és melyiknél van olyan rendszer, hogy ha az egyik rész nem sikerül, csak a sikertelent kell újra megcsinálni!

Nekem a nyelvtan kicsit gyengébben fog menni majd szerintem, inkább a szókincsre akarok ráerősíteni, mivel könnyen tanulok, sokat, viszont a német nyelvtanjához szerintem baromi sok logika és ráérzés kell.


Egy ilyen nyelvvizsgára miből tanuljak? Régen Start egész és Unterwegs harmad könyvig jutottam, minek a nyelvtanja elegendő, esetleg vannak jó netes anyagok, amikből egyedül is tanulhatok? Nem sok időm van tanfolyamra járni.


Előre is köszi!


2011. aug. 15. 21:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A TELC honlapján minden fent van.

Vannak részek, amiknek külön-külön meg kell lennie a 40-40%-nak (kivéve a nyelvtan). Ha valamelyik 40% alatt van, hiába van meg összességében a 60%, nincs nyelvvizsga.


A szóbeli nagyon gagyi, az első része prezentáció, itt előre betanulod a szöveget, aztán ott meg felmondod... a második rész véleménykifejtés, nekem az iskolai egyenruháról kellett beszélni, de ide is panelmondatokkal mentem, hogy nagyon érdekes ez a cikk, tetszett, ahogy a szerző kifejtette a dolgot, blabla, a harmadik résznél meg valamit szervezni kell, általában egy partit, egy osztálytalálkozót, egy utazást...ilyenek.

2011. aug. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi, a tél végén akkor megpróbálom, tolom a szavakat, majd a nyelvtant, hozzá meg felkészítőkönyvet és a tanfolyamukat. Remélem, egyszercsak megadják :P
2011. aug. 15. 23:33
 13/18 anonim ***** válasza:

Amúgy a hoxa-n van egy jó TELC-es topik, ott biztos segítenek.

Bocsi, de nekem nincs túl sok türelmem, ez is csoda, hogy ide írtam. Annyira-annyira gyűlölöm a németet...meg az egész nyelvtanulást. :D

2011. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

:D:D basszus én is gyűlölöm de 5 évnyi tanulást nem hagyhatok....

köszi még egyszer!!!!

2011. aug. 15. 23:38
 15/18 anonim ***** válasza:

Igen, én is így voltam vele... :D

[link]


Sok sikert! :)

2011. aug. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Mármint nekem felvételihez kellett a pont miatt, de mindegy... :D

Tényleg sok sikert, dönts bármily típus mellett is. :)

2011. aug. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

látom ÖSD-ről nem írt senki, most megteszem :)

ott is inkább a szókincs számít, nincs benne tisztán nyelvtani rész (nekem pont ez esett a nehezemre: inkább a nyelvtanom erős). 60%-tól van meg, úgy tudom, nekem 80% lett, bár eléggé izgultam, mert azt hittem elrontottam :)

egyáltalán nem vészes, könnyű megcsinálni, végig szótárhasználat, van elég idő, sztem minden úgy volt jó, ahogy volt. nekem különnémet tanárom ajánlotta, aki az ÖSD-nél vizsgáztató, így elég jól rálát a rendszerre.

persze ez csak egy tanács, dönts amellett, amelyiket te szeretnéd, remélem jól választasz :)

viel Glück! :)

2011. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Euroexam :) nézz utána, van fenn próbanyelvvizga és szerintem ez a legkönnyebb, főleg a szóbelije.
2011. aug. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!