Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet tanulók vagy akik...

Németet tanulók vagy akik régebben tanultak! Milyen stílusban és milyen módszerrel tanított titeket a magántanárotok? Többi lent!

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezni hogy kinek hogyan zajlott a német órája egy adott tanárral.Mert őszintén szólva most van egy új német magán tanárom és nem tudom eldönteni hogy most jól tanít e vagy sem és hogy bennem van e a hiba vagy ő benne...

Előtte jártam egy másik német tanárhoz aki teljesen más stílusban tanított és jól magyarázott és jól megértettük egymást de sajnos elköltözött külföldre és kénytelen voltam váltani,de vele most nagyon fura és néha úgy érzem mintha bizonytalan lenne vagy nem tudom,bár az előző tanárom elég pörgős volt és lehet utána furcsa,de most nem tudom hogy ezért tűnik ilyennek vagy alapban sem jó tanár?!

Nála például egy csomó dolog nem jut eszembe míg a másik tanárnál csak úgy dőltek belőlem a dolgok,nála meg valahogy nem megy annyira.

Még annyi hogy ki mi szerint választott tanárt??


2011. aug. 20. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem általánosban volt egy nagyon jó német tanárom. Aztán mikor elkerültem gimibe, és szerettem volna komolyabban foglalkozni a némettel, megkérdeztem, hogy adna-e magánórákat.

Mikor szóbeli vizsgára készültem, akkor volt egy könyvem, amiben benne volt minden téma, azokat vettük át, meg kellett tanulnom egy szöveget, és szavakat minden témához kapcsolódva, azután következő órán felmondtam neki, és kötetlenül beszélgettünk az adott témában (uatzás, egészség, étkezés, család stb).

Mikor írásbelire készültem, akkor egy német nyelvtankönyvből tanultam. Szépen sorban haladtunk, elmagyarázott mindent, majd adott feladatlapokat, amiket meg kellett csinálnom.

2011. aug. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha kétségeid vannak, azonnal keress másik tanárt. Egy tanárról már az első 10-20 percben kiderül,hogy jó tanár-e vagy nem. Valószínűleg azért ilyen lassú mert húzza az időt, aztán meg bezsebeli a sok pénzt. Válts!
2011. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 16:40


Na jó de miket nézzek,mire figyeljek oda hogy észre vegyem hogy jó e vagy nem?Te miről vennéd észre ha esetleg olyan lenne a tanár?Tényleg kiváncsi vagyok légyszi segítsetek mert nem akarom az időmet húzni és a pénzemet az ablakon kidobálni....

2011. aug. 24. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:

"...de vele most nagyon fura és néha úgy érzem mintha bizonytalan lenne vagy nem tudom,bár az előző tanárom elég pörgős volt és lehet utána furcsa,de most nem tudom hogy ezért tűnik ilyennek vagy alapban sem jó tanár?! "


Szerintem te már észrevetted, hogy nem jó a tanár... jó, 1-2-szer előfordulhat, hogy elbizonytalanodik, még a legjobb tanárnál is megesik, de ha minden órán észreveszed, hogy bizonytalankodik valamin, akkor ne járjál hozzá...

Én személy szerint onnan venném észre, hogy nem jó tanár, hogy ha húzza az időt, tehát nagyon lassan haladtok, pl. a házi ellenőrzésére fél órát szántok(tegyük fel, hogy 60 percet jársz) így tanításra már csak fél óra marad.

Az is rossz, ha nem ad fel egyáltalán házit, azt mindig kell feladni, mert kell a gyakorlás, de ha azt mondja, hogy oldj meg annyi feladatot a munkafüzetből amennyit gondolsz az sem jó mert akkor nem vagy rákényszerítve, hogy megcsináld.(az én spanyol tanárom ezt csinálta). Ha meg túl sok házit ad fel, akkor meg az egész óra az ellenőrzéssel fog elmenni. Szerintem az a legjobb ha annyi házit ad fel, amit kb 10 perc alatt le tudtok ellenőrizni.(kb 3-4 feladatot). Vagy esetleg ha fogalmazást kell írnod akkor meg elkéri és otthon kijavítja, és nem tőled veszi el az időt a ttanulásból! Ez a dolga, nem csak az, hogy leadja az órát azt szevasz, hanem kijavítja a fogalmazást vagy a dolgozatod(ha irat veled).

Ezen kívül minden óra elején vagy a házi ellenőrzés után kb 10 perces felelés az előző órai anyagokból, pl. szavakból, vagy szövegnek a lényegét elmondani....(az én tanárom ezt szerencsére csinálta). Ha ezeket nem csinálja, csak kinyitjátok a könyvet, felolvassa ami benne van, vagy veled felolvastatja, meg megoldotok együtt pár feladatot, de nem igen magyaráz el semmit és vége az órának akkor nem érdemes ehhez a tanárhoz járnod, mert pénzkidobás. Így magadtól is megtudsz tanulni egy nyelvet....

Szerintem ezekre a dolgokra figyelj oda! előző voltam

2011. aug. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:56


Köszi rendes vagy hogy ezt így leírtad!

Általában a házi feladat ellenőrzéssel elég sok idő elszokott menni kb az óra fele biztos de van hogy több is,ha kérdezek valami akkor elmagyarázza de magától nem nagyon hajlandó elmondani,az órán is csak feladatokat oldunk meg,de magnó hallgatás nincs,nagyon ritkán szavak kikérdezése,ragozás,amit én mondtam neki hogy hát néha nem ártana kikérdezni,csak haladunk a könyvel ennyi és ha mondom hogy ezt nem értem akkor elmondja igaz,de mondtam neki hogy nem ártana ha lediktálná,azt mondja minek bent van a könyvbe úgy is.Nem tudom elég vegyes érzelmeim vannak vele kapcsolatban és nem tudom eldönteni hogy mi legyen.....

2011. aug. 24. 18:04
 6/9 anonim ***** válasza:

hagyjad ott a francba akkor, ha nem jó, ne pazarold rá a pénzedet meg az idődet; hogy ki a jó tanár, úgyis csak személyes tapasztalat alapján fogsz rájönni, érdemes lenne ajánlás alapján tanárt választanod (akihez járt ismerősöd, és szerette), vagy ha ilyen nincs, akkor próbálj ki egy órát bárkinél, egyből látni fogod, hogy jó vagy nem!

én angoltanár vagyok, és hozzám mindig úgy jönnek, bizalommal, hogy tanítottam ismerősüket, rokonukat, ennél jobb ajánlólevél nem kell.

2011. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ma 17:56 vagyok


Hát ez rosszul hangzik amiket leírtál. Már írtam is fent, hogy nem szabad, hogy az egész óra a házi ellenőrzéssel menjen el. Nem tudom mennyit fizetsz egy óráért, de én egy ilyenért amit leírtál még egy 1000-t sem adnék ki. Meg könyörögni kell neki, hogy kérdezze ki a szavakat, hát ez kész. Nekem is volt ilyen a nyelvtanáromnál, hogy nekem kellett a szájába adnom, hogy mit csináljunk, mitha én lennék a tanár. Sajnos túl későn jöttem rá, hogy ez így értelmetlen, nagyon szimpatikus volt a nő, tök jóba lettünk ezért nem akartam otthagyni, hát elég hülye voltam. Szóval szerintem most hagyd ott, és addig keresgéld a tanárokat amíg ki nem fogsz egy olyat amilyen az előző tanárod volt. iszont szerintem sokkal többet érnél, ha elmennél egy tanfolyamra inkább, mert valószínűleg sokkal olcsóbban megúsznád, ott nincs olyan, hogy az egész óra a házival megy el, mivel ált. minimum másfél órás(vagy még több) órák vannak, és mindig kikérdezik az anyagot is, vannak dolgozatok, felelések, szóval sokkal jobb.

2011. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Melyik könyvet veszitek?
2014. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Suliban melyik nyelvet tanulod?
2014. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!