Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magántanárral vagy egyedül?...

Magántanárral vagy egyedül? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

B2-es szinten vagyok, eddig magántanárral képeztem magam. Viszont nem biztos, hogy folytatni szeretném vele, ugyanis én célzottan egy nyelvvizsgára szeretnék felkészülni, ő pedig általánosan készít fel. (Másik magántanárra már nincs időm, mert nem akarok mindent a legeslegelejéről kezdeni)


Szóval a kérdésem: Cambridge Advanced illetve ennek bizonyos Test Bookjai, Grammar Bookjai megvannak, de vajon egyedül fel tudok-e készülni a C1-es fokú nyelvvizsgára?


Természetesen a vizsga előtt bemegyek konzultálni vizsgáztató tanárokhoz, tudjátok, speaking, meg writing azok, amelyek tanárt igényelnek.


Szerintetek?


2011. aug. 26. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

" (Másik magántanárra már nincs időm, mert nem akarok mindent a legeslegelejéről kezdeni)"


Miért gondolod, hogy ez így van?:) Odamész, mondod h C1es felkészítést akarsz, és B2es szinten vagy, kezdjünk bele.

Amúgy te érzed, hogy van-e hozzá elég szorgalmad és érzéked hozzá egyedül.

2011. aug. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

na először is, a cae nem egy nagy történet

tanárt hagyd, ezen a szinten már nincs szükség rá

itt már bejön a képbe az önfejlesztés

oké, testbook és társai jók, de nézz bbc-cnn kombót

a neten is rengeteg anyag van

és ami nagyon fontos, olvass

nyilván nem romana és tiffany-t hanem angol nyelvű regényeket szakirodalmat vagy szépirodalmat stb

nem true blood és társai, mert egy cae-ehz ez már primko

b2-es szinttől, ha ráfekszel 3 hónap alatt meg leht csinálni

ha ellazáskodod fél év

nekem a 0-ról egy év alatt volt meg, persze tanultam

2011. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves Második!


Te önállóan, vagy tanárral csináltad meg 1 év alatt a vizsgát?


Egyébként köszönöm a válaszaitokat!

2011. aug. 26. 09:24
 4/11 anonim ***** válasza:
Sztm a középfokig kell tanár, ez nem jelenti azt, hogy otthon nem tanultam mellett máshonnan is, de a nyelvtant a szofisztikáltabb nyelvtani fordulatokat el kell tőle lesni, aztán már felesleges, mert csak hátráltat.
2011. aug. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hogy lehet, hogy egy tanár hátráltat? Pont az a cél, hogy segítsen. Rengeteg trükköt, fordulatot lehet eltanulni. A szóbelire pedig praktikus nem csak azzal készülni, hogy tévét nézel, hanem, hogy beszélgetsz valakivel.


A egy jó tanár, aki tényleg ért a munkájához csak segít. Még sosem mondta senki, hogy hátráltatom... És ez persze nem jelenti azt, hogy nem számít sokat az otthoni készülés.


A.

2011. aug. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne viccelj már a tanárnak egyszer el kell engednie a kezét van amikor feleslegessé válik, tények bizonyítják, hogy azok a diákok jóval sikeresebbek a nyelvvizsgákon akiket egy bizonyos szint után nem tanár tanít, hanem az élet


persze ehhez kell önmotiváció, önszuggesszió is, ha nincs akkor egy tanárral sem fog menni

középfok után pénzkidobás a tanár és túlságosan behatárolja a lehetőségeket


persze aki önállótlan az tanuljon csak tanárral

ez kb olyan kérdés, hogy ki mikor kültözik el otthonról, van aki a suli után vagy alatt van akire meg 30 évesen is az anyja főz, kb ilyen a közép és a felsőfok kapcsolata

2011. aug. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, Cambridge Proficiency után mentem anno főiskolára (1 szakos nyelvtanár, az akkori legkeményebb intézményben), és bizony ott az összes tanár tudott újat mutatni, még a "kevésbé jók" is... Pedig nem személyreszabott oktatás volt, mint egy magántanárnál... (na persze most a végzettség, tudás, tapasztalat és lelkesedés nélküli önjelölt tanárokról nem beszélek, mert az tényleg annál jobb, minél előbb elengedni a kezedet!!!)

Egyébként én is a szűkebb értelemben vett "self-instruction" híve vagyok. Effelé próbálom terelgetni a diákjaimat is - de sajnos nem mindenki képes rá egyformán. Egyszerűen van, aki szárnyal, ha elegendő terhet pakolsz rá és elhalmozod feladatokkal, amiket számon is kérsz, de nem elég érett ahhoz, hogy saját magához szigorú legyen...

2011. aug. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És az Oxford Bookworms stage 6-os könyvei jók olvasásra c1-hez????
2011. aug. 28. 14:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem C1-hez már eredetiben érdemes olvasni, nem graded readers-eket... Ez az én véleményem, nem tudom más hogyan látja (én pl már nagyon az elején "élesben" olvastam, persze mindent nem értettem, de nem is ez volt a lényeg...)
2011. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Dehogy ilyenkor már eredeti echte angol szöveget kell olvasni

net pl cikkek, könyvek

a nylevkönyvek csak lebutított tematikus szövegek még ha oxford vagy cambridge is

2011. aug. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!