Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kínában hány féle kínai nyelv...

Kínában hány féle kínai nyelv van?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Official language(s) Standard Chinese (nationwide), Cantonese (Hong Kong and Macau), English (Hong Kong), Portuguese (Macau), Uyghur (Xinjiang), Tibetan (Tibet), Mongolian (Inner Mongolia)
2011. aug. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

anyám....O_O azt hittem hogy ááá mind1 nem is tudtam h mit hittem.

azért köszi.

2011. aug. 28. 16:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit veszünk egy nyelvnek. A szerbet és a horvátot két nyelvnek szokták tekinteni, pedig kölcsönösen érthetők, az arabot pedig egynek, pedig nyelvjárási különbségek miatt az egyes területeken beszélt változatok kölcsönönösen érthetetlenek.

Kínában politikai okokból eddig egy kínai nyelvet takintettek hivatalosnak. Emellett persze vannak a kínaival rokon (yi, tibeti, miao) és nem rokon (kazak, mongol, koreai) kisebbségi nyelvek is. A "kínai" nyelv nyelvjárásai egymás között kölcsönösen nem - vagy csak korlátozott mértékben - érthetők. (Kb olasz - francia - spanyol - portugál) Manapság már külön nyelvnek ismerik el egyesek a kantoni vagy a wu nyelvjárást, de ez hivatalosan még messze van. (Mao ha jól tudom xiang nyelvjárást beszélt, és életében nem tanulta meg az irodalmi köznyelvet. A youtubes videoi alatt vannak olyan kínai n yelvű kommentek, hogy "valaki feliratozza már ezt nekem")

2011. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Van mandarin is, nem?
2015. jún. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!