Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy beszüntessék a felsőoktatásban a kötelező nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

Én személy szerint szemétségnek és értelmetlennek tartom, hogy itt Magyarországon ennyire erőltetik.

Saját példát írok: én nekem nincs valami jó nyelvérzékem. (6 évig tanultam kéttannyelvűben németet, TANULTAM, külön tanárhoz is jártam hetente)

Eddig kifizettem 60 ezer forintot nyelvtanfolyamra, 29+29+20ezer forintot nyelvvizsgára. Ez összesen 138 ezer forint. És még mindig nincs komplex bizonyítványom, csak egy sikeres szóbelim!!! Augusztusban újra vizsgázom, + 20ezer

és ez csak 1!! nyelvvizsga

a mesterképzésre már kettő kell!


Egy barátnőm unokatestvérének a mesterképzésről a diploma csak azért nincs még a kezében, mert ötödszörre sem lett meg a szóbelije.


Ez most mi?? Vagy azt gondolják, hogy aki nem tud könnyen, tankönyvből megtanulni egy nyelvet, az tök hülye egy diplomához is?


Hallottam valamit arról, hogy lehet, hogy beszüntetik a kötelező nyelvvizsgát. Ez lehetséges?


2011. jún. 21. 00:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%

Hát aki nem tud középszinten megtanulni angolul, úgy hogy árad a pofájába folyamatosan a nyelv, az tényleg hülye.


Nekem jó nyelvérzékem van, sose tanultam angolra, és mégis van felsőfokúm, csak azért, mert filmeket néztem, neteztem, stb.


De tényleg, középszint angolból lóf@sz. Ott nyelvtani szerkezetek még csak minimálisak, utána durvul be. Szavak tanulásához meg nem ész kell, hanem segg.

2011. jún. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát igen, azt már tapasztaltam, hogy akinek van valami, vagy jó nyelvérzéke, annak igen nehéz megmagyarázni, hogy mennyit küzdhet valaki egy szaros kis nyelvvizsgáért
2011. jún. 21. 00:27
 3/18 A kérdező kommentje:

Oh és

Kérem a bunkó kis "leszólokmásokatmertnincsjobbdolgom" emberkék, kérem hanyagoljanak. Nincs arra szükségem, hogy látatlanban lehülyézzenek...

Köszönöm

2011. jún. 21. 00:29
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvtanárnak készülök, szóval lehet, hogy elfogult vagyok, de szerintem azért nem rossz, hogy kérnek nyelvvizsgát. Már csak azért sem, mert szerintem minden területen szükség van rá, hogy tudjál olvasni idegen nyelvű szakirodalmat (legalábbis amennyire én tudom). Az tény, hogy kell a nyelvtanuláshoz adottság/tehetség is, de szerintem mindenkinek kell, hogy legyen egy nyelv, amit legalább középfokon meg tud tanulni. Unokatesómnak nagyon nem ment az angol, fogta magát, megtanult lovári cigányul. Valószínűleg ezt most nem fogod osztani, de szerintem megismerni egy új nyelvet és kultúrát öröm (kellene, hogy legyen). :)
2011. jún. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

Felesleges az egyetemről beszélned. Érettséginél is éppúgy kötelező az idegennyelv.

Ugyanúgy nyavalyoghatna az is, akinek nem megy a matek, hogy akkor minek kell matek érettségi.

Egyes képzettségi szinteknél elvárható egy bizonyos tudás. Ahogy elvárod egy általános iskolától, hogy tudjon összeadni, kivonni, írni, olvasni, úgy elvárható egy egyetemet végezett embertől is a nyelvtudás. Nagyon sok egyetemen tanítanak gazdaságtant, informatikát, stb. csupa olyan dolgot, ami akár nem is vág a szakterületükbe, legalább tőlük, ha mástól nem, elvárható, hogy legyen fogalmuk ezekről a dolgokról. Kötelező muszáj, de a társadalom elvárja mindezt egy diplomás embertől, persze napjainkban ez már kezd leértékelődni, de régebben egy diplomásra igenis felnézetek.

2011. jún. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Csak most olvastam újra, hogy kéttannyelvűbe jártál, és így sincs nyelvvizsgád. Én sima gimi alatt szereztem kettőt. Ne érts félre, NEM akarlak lehülyézni, csak így elgondolkodtató, hogy nagyon nem fekszik neked ez a német, főleg, ha nyelviskolában sem ment... nézz valami új nyelvet, hátha van ami könnyebben menne.
2011. jún. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

El lehet itt vitatkozni azon, hogy mennyire könnyű a nyelvvizsga megszerzése, illetve valóban szükség van-e rá, de én inkább a kérdésre válaszolnék:

Nem sok esélyt látok arra, hogy megszüntessék a kötelező nyelvvizsgát, hiszen egyre jobban "globalizálódunk", EU-tagok vagyunk, nyitott a tőke és munkaerőpiac, stb. Ha lesz is bármi változás, akkor az inkább szigorítás.

Ugyanakkor a kötelező nyelvvizsga tudtommal csak a nappali tagozaton kötelező, de a levelezőn nem. Nem vagyok benne biztos, ha érdekel, nézz utána.

2011. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
semmi esely nincs arra, hogy beszuntessek az egy darab kozepszintu nyelvvizsga elvarast a diplomahoz. es meg is ertem. a legtobb munkahoz nem leg magyarul tudni hisz a publikaciok nagyresze angolul van, es nincs minden leforditva, tovabba a legfrissebb dolgok sincsenek. es nem csak ebben az orszagban lehet dolgozni, ugyhogy szerintem magat az oktatast kene angol nyelven csinalni, az ELTE-n szerencsere mar be akarjak vezetni hogy tobb eloadast is rendszeresen angolul tartanak. igy legalabb megtanulod a szaknyelvet is
2011. jún. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, ami a legszebb az egészben, hogy sokszor még a középfokú nyelvvizsga sem bizonyít semmit. :D Legalábbis olyan értelemben, hogy nővéremnek bioszos szakszövegeket kell fordítani a diplomamunkájához angolul. Neki középfokúja van, ennek elvileg elégnek kéne lennie, gyakorlatilag meg felsőfokú a szint, amilyen mondatszerkezetek vannak. És ha megnézzük a közepes témákat, hát azok is teljesen mesterkéltek szvsz.


Kérdező, szerintem a német nem egy könnyű nyelv, és sokan mondják, hogy akiknek ez az első nyelve, annak sok küzdelme van vele, aztán az angolban meg sétagaloppal elér a középfokú szintre. Érdemes lenne ezt meggondolnod. A nyelveknek is megvan a maga gondolkodásuk, mármint már külön-külön egy nyelvnek, és nem lehet valakit emiatt támadni, ha ez nincs meg valakiben született adottságként.

2011. jún. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
én is igazságtalannak tartom, de az élet is az. sajnos így kell lennie, mert az idegennyelv ismerete fontos. én matematikus vagyok és abszolút nincs érzékem a nyelvekhez, nem tudok megjegyezni semmit, és csak gondolkozni tudok, ami matematikához kitűnő tulajdonság, de nyelvekhez semmire se megyek vele. ez van. valahogy majd csak lenyomjuk.
2011. jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!