Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet megtanulni egy...

Hogy lehet megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés

Úgy értem nekem is van két nyelvvizsgám. Ha külföldre keverednék, pl simán tudnék a boltban venni egy kiló kenyeret.

De pl ha munkával kapcsolatban kéne szakmailag értekezni szakszavakat használni egy anyanyelvi illetővel, az nem biztos, hogy zökkenőmentesen menne. Vagyis előbb-utóbb biztos le tudnám neki kommunikálni, amit mondani akarok neki, de nem menne olyan simán, mintha egy honfitársával beszélgetne.

Ilyen szinten vagy legalábbis megközelítőleg hogy lehetne megtanulni egy nyelvet?


2011. szept. 4. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

nekem "csak úgy" beindult, amikor ilyen munkahelyre kerültem, ahol a kollegák külföldek voltak,

pár napig meg sem mertem mukkanni, aztán beindult a dolog.

sokat kell olvasni az adott nyelven szerintem, azzal sok szó ragad az emberre.

szerintem csak suliban sem lehet megtanulni, az iskolák nagy részében elég "elavult " módszerekkel próbálkoznak...

de vannak már nagyon jó nyelviskolák, ahol elég jó alternatívákat tudnak ajánlani...csak hát ugye az nem olcsó mulatság, és az lenne az optimális, ha már ott kell ülni mondjuk a gimiben, ott kellene rendesen tanítani...

2011. szept. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"De pl ha munkával kapcsolatban kéne szakmailag értekezni szakszavakat használni egy anyanyelvi illetővel, az nem biztos, hogy zökkenőmentesen menne."


Ahogy mondjuk biciklizni vagy úszni se lehet könyvből megtanulni, úgy külföldiül beszélni sem.


Ha mondjuk van egy felsőfokú nyelvvizsgád, és a szakmádról szóló szakirodalmat gond nélkül olvasod, az egy elfogadható szintű munka-nyelvtudást jelent (noha még feltehetően nem éri el a társalgási és valószínűleg meg sem közelíti a tárgyalóképes szintet). Ilyen tudással már mondjuk nettó 10 óra gyakorlás után teljesen más lesz a hozzáállásod a nyelvhez. Nincs ebben semmi titok, a legnagyobb különbség egyébként mindig a nulla gyakorlat és a valamennyi gyakorlat között van.

2011. szept. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Áh, csak egy középfokúm van, de a másik nyelvből, ami itt szintén lényeges lenne, úgy mondom, hogy egy erős alapfokon vagyok. Alapfokú vizsgám van de már egy éve bővítem tanfolyamon a nyelvtudásomat, még az idén mennék középfokúra. És az is baj, hogy beszélni még magyarul se tudok. Nyelvvizsgán is a szóbeli volt a rémálmom.


A szakirodalommal nagyjából elboldogulok, de azért mindig akad egy-két szó, aminek utána kellene néznem. De a beszéd az teljesen más. Az is ha én beszélek és az is ha hozzám beszélnek. Van, hogy úgy hadarnak, hogy mire az első két szó eljut a tudatomig, már rég a többszörösen összetett mondat végén tartanak.


A héten voltam egy állásinterjún. Az állás nagyon tetszene, de elmondták, hogy külföldi tréningeken, továbbképzéseken is részt kell majd vennem 2-3 havonta. Hát, nem tudom, hogy boldogulnék...

Persze nem biztos, hogy megkapom az állást, de ha igen, nem tudom hogy alkalmas lennék-e emiatt a feladatra.


Szóval gyakorlat kérdése... akkor még nagyon sokat kellene gyakorolnom. De ha nem vállalnám el az állást, nem lesz alkalmam gyakorolni. Ördögi kör, jaj...

2011. szept. 4. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:

ma 20:31


Az első néhány óra vagy 1-2 nap leizzaszt, a többi egyre könnyebb lesz.


Ha az ügyfelek/munkatársak nem amerikaiak vagy angolok, akkor nem lesz nehéz angolul elboldogulni, mert mindenki érthetően fog beszélni.


Ha angolok, akkor az esetek _többségében_ nem bunkóskodnak, hanem igyekeznek lassabban és tisztábban beszélni külföldiek jelenlétében. Az esetek sokkal kisebb részében persze nyomatják az angol birodalmi öntudatot, de ilyenekkel lehet, hogy nem érdemes együtt dolgozni. Ugyanez vonatkozik az amerikaiakra.

2011. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!