Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jár valaki innen a budapesti...

Jár valaki innen a budapesti Kölcsey gimibe francia tagozatra? 8. osztályos vagyok, jelentkezni fogok ide, mennyire nehéz dologra vállalkozom?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 16:49
 1/5 anonim válasza:

Én oda jártam. Ha van nyelvérzéked, akkor nem nehéz, bár az első (vagyis a "nulladik") év elég kemény, akkor szinte csak franciát tanultok majd. A matekot, a törit meg a föcit is franciául tanuljátok (franciául is kell érettségizned majd 2-ből), még ha nem is értesz egy mukkot sem. :D Persze 0-ikban lassabban haladtok, főleg szakszavakat tanultok, de azért veszitek közben az anyagot.

Szerintem mindenképp megéri jelentkezni, mire végzel, perfektül tudsz majd franciául, felsőfokú nyelvvizsgát is kapsz :) (feltéve, ha 5-ös lesz az emelt szintű francia érettségid)

Ha esetleg nem jönne be ez a kéttannyelvű dolog, 0. végén akkor is átmehetsz a humán/reál vagy más nyelvi tagozatos osztályba (ami nem kéttannyelvű)

2011. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod, mindenképpen megpróbálom, nagyon szeretnék megtanulni franciául, és nem találok nagyon másik iskolát ,ahol ilyen szinten, ennyi óraszámba tanítanák. Esetleg Te tudsz ajánlani, hogy legalább kettőt megjelöljek??
2011. szept. 5. 09:11
 3/5 anonim válasza:
Hú, hát szerintem Budapesten nincs másik francia kéttannyelvű gimi, legalábbis én nem tudok róla... francia tagozatos biztos van, de erről az ofődet kéne megkérdezned, ő biztos jobban tudja ezeket.
2011. szept. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már találtam is egyet, báraz szakközép, Hunfalvy .Elsőként a Kölcsey lesz megjelölve azért, max. járok mellette nyelvtanárhoz is.
2011. szept. 6. 11:36
 5/5 A kérdező kommentje:
A francai mellett mennyire tudod a második nyelvet megtanulni??
2011. szept. 6. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!