Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kijavítja valaki ezen mondatot...

Kijavítja valaki ezen mondatot? Szerintem olyan emberekben bíztál meg, akik nem érdemelték meg. I think you trusted such people who didn't deserve it. Such kell a mondatba?

Figyelt kérdés

Megdöbbentem,amikor meghallottam a hírt.


I was shocked to hear the news. ??? I was shocked when I heard the news.



Vidd fel a csomagokat az emeletre. (nem tudom hány csomag)


Take the luggage upstairs.


mivel a csomagokból nem egy darab van,hogy fejezem ki a többes számot? mivel nem megszámlálható a luggage


2011. szept. 9. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:

I think you trusted people who didn't deserve it. (such nem feltétlenül kell, magyarul a vonatkozói mellékmondat miatt a főmondatban is szoktuk; elég hülyén hangzana: megbíztál emberekben, akik... angolul a such ennél sokkal nyomatékosabb - szerintem)


a második mondat jó így is és úgy is


Luggage: mivel megszámlálhatatlan, ezért sehogy, így jó, ahogy van (akárhány csomagról is van szó, jó ez a mondat, bár ha a saját csomagokról van szó, akkor 'your luggage' még szebb angolul:-)) . Ha mindenképpen szeretnél többesszámot kifejezni, akkor mondhatod, hogy take these bags, cases, boxes...

2011. szept. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

így nem mondják,hogy -->

Take 2 pieces of luggage upstairs. (?)

2011. szept. 10. 12:58
 3/4 anonim ***** válasza:
élő beszédben ilyet nem fogsz hallani, hacsak nem azt akarja vki mondani neked, hogy 2db-ot vigyél fel, 1-et vigyél a pincébe, 3-at meg hagyj ott, ja, és 6 egyforma van..., de azért ez elég valószerűtlenül hangzik
2011. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
I see. Thanks. :-)
2011. szept. 11. 08:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!