Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt magamtól román...

1 év alatt magamtól román középszint?

Figyelt kérdés
Anyumék székelyek, 25 éve költöztek át Magyarországra. Én jelenleg 17 éves vagyok. Nagyon hiányoznak a kint élő rokonaim, ezért szeretnék a kolozsvári Magyar Tudományegyetemre felvételizni, de a szüleim azzal hárítanak, hogy nem tudok románul. Én úgy vagyok vele, hogy magyar nyelvű egyetemen leszek, magyar nyelvű kollégiumban fogok lakni, tehát nem nagyon lesz szükségem a román nyelvre. Ilyen körülmények között szerintem egy B2 kifejezetten elég, ott meg amúgy is fejlődni fogok. Szerintetek magamtól júniusig el tudok érni egy B2 szintet? Nagyon nehéz a román nyelv?
2011. szept. 24. 07:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Bármilyen nyelvből röhögve el lehet érni a középszintet egy év alatt, ha jó a nyelvérzéked. Én spanyolból kb. 3 hónap tanulás után voltam középszinten. Igaz, akkoriban szinte szünet nélkül csak spanyoloztam, spanyolokkal skype-oztunk, spanyol zenét hallgattam stb.
2011. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A magyar egyetem az egy vicc. Mese habbal. 55-60% románul van, annak ellenére, hogy a neve magyar, szóval ha jelenleg csak éppen bemutatkozni tudsz románul, akkor maradj Magyarországon. Amiért egy kollégium magyar, attól eltekintve minden nap lesz szükséged a román nyelvre, olyan nincs, hogy kikerüld.


Azért mert hiányoznak a rokonaid, hülyeséget ne csinálj. Ha ők hiányoznak, és oda mész, az itteniek nem fognak hiányozni, Talán az első két-három hónapban annyira nem, de utána?


És nem csak a rokonaid, hanem minden barátod is hiányozni fog....

Am a román nyelv van akinek nehéz, van akinek könnyen megy. Egyéntől függ. Én pl. 9 éve tanulom, heti négy órába - suliidőbe ugyebár, és sulin kívül is használom - és kb. most vagyok B2-es szinten.

Ezt tényleg nagyon jól gondold meg. Mert mint a legelején is írtam, a magyar nyelvű egyetem az mese habbal. Max. a tankönyved magyar, de a tanár román, akkor meg mit fogsz csinálni, mikor felsőszintűen kezd el beszélni?


A másik probléma meg talán az, hogy a tankönyveket románról fordítsák magyarra. És melyiket fordítsák el? Természetesen a legolcsóbbat, ergo a legrosszabbat... Meg kell vegyed a rossz tankönyvet, utána még egy méregdrága román nyelvű könyvet.


Egyébként ha csak közepes tanuló vagy, akkor is felvesznek ide, mert nálunk olyan nehezek a vizsgák, hogy a legjobbak is azért imádkoznak, hogy átmenjenek. Nem hogy még jót is írjanak....

2011. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!