Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » (Angol) Melyik igeidot hasznalom?

(Angol) Melyik igeidot hasznalom?

Figyelt kérdés
kaptam egy ilyen hazit,hogy lekell irnom hogy mit csinalok ha faradt vagyok es almos.Na mar most...pl annak a tevekenysegnek h pihenek,alszok..stb..melyik igeidot hasznalom???present simple vagy present continuous?.
2011. szept. 25. 13:22
 1/5 anonim válasza:

Hát ha valami ilyet akarsz, hoogy...: "Ha fáradt vagyok, akkor......"

Én így írnám: "If I'm tired i usually ....." és akkor valamit kitalálsz. Vagy úgy értetted, hogy szabadidőben mit csinálsz? Erről írni?

2011. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

itt a szoveg amit leakarok forditani:

Vannak napok amikor unatkozunk es nem tudjuk hogy mit csinaljunk.En mikor unatkozok felhivom a baratnom es kimegyunk setalni vagy keresek egy filmet es a testveremmel megnezem.Tevet nezek, esetleg rajzolok v olvasok.

Mikor fatadt vagyok ,pihenek ,zenet hallgatok az agyban

vagy alszok.Faradsag ellen sokszor csokit eszek:))


Ezeket az igeket milyen idobe irjam? szte present simple mert altalanos dolgok...szoval?

2011. szept. 25. 14:12
 3/5 anonim válasza:
Igen, akkor ez eygszerű jelen lesz. Pont azért, amit leírtál, mert általános dolgok:)
2011. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Folyamatos jelenbe olyat írsz, ami éppen zajlik.:)
2011. szept. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oke,koszi:)
2011. szept. 25. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!