Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német bemutatkozás?!

Német bemutatkozás?!

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok és nem tudok pár dolgot,és segítségre lenne szükségem egy pár mondat lefordításában :

Az én hobbim a biciklizés,olvasás,zenehallgatás.

Van egy kutyám. - Ich habe ein/e Hund ?

...iskolába járok.

És a szüleim bemutatása.


Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2011. okt. 5. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meine Hobbys sind Radfahren, lesen und Musik hören. Ich habe einen Hund.Ich gehe in die .....schule. mein Vater heißt ......, er ist .... Jahre alt. Er ist ..... (foglalkozása). Meine Mutter ist ......, sie ist .... Jahre alt und .....(foglalkozása) von Beruf. //Ha konkrétat írsz, úgy könnyebb segíteni!//
2011. okt. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
25%

Meine Hobby ist Radfahren, Lesen und Musikhören.

Ich habe einen Hund.


Meine Mutter heisse.....

Sie ist...jahre alt.


Mein Fater heisse.....

Er ist...jahre alt.

2011. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jaj köszönöm *-*

és még nem tudom mit lehetne bemutatkozás képpen mert már leírtam hogy hogy hívnak és ilyen alap dolgokat.de még kellene valamit..:S hogy legyen 1 oldal :S

2011. okt. 5. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mein Vater heißt és nem heiße!!!! És ha több dolgot sorolsz fel, akkor meine Hobbys sind, mert többes szám.

Lehetne még írni: Meine Lieblingsgruppen sind .... (felsorolás) Ich sehe auch gern fern. Ich mag Reality-Shows, Krimis und Fernsehserien. Ich lese auch viel. Mein Lieblingsbuch ist .... (cím) von ... (szerző). Am Wochenende bin ich gern mit meinen Freunden, wir gehen ins Kino oder ins Café.

2011. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ich wohne in Budapest. (Budapesten lakok)


Ich habe eine Schwester. (van egy lánytestvérem)

Sie ist 20 Jahre alt. (20 éves)

Sie ist Studentin. (egyetemista)


Ich habe einen Bruder. (van egy fiú testvérem)

Er ist 24 Jahre alt.

Er arbeitet schon, er is Kellner. (ő már dolgozik, pincér)



Például ilyeneket lehet a tesóidról (a témához kapcsolódik és segít kitölteni az egy oldalt), de hát ne várd hogy az egész leckédet megoldjuk, legalább azt írd le mit szeretnél konkrétan elmondani németül.

Én honnan tudjam milyen vagy te és hogy milyen a családod?

2011. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Meine Hobbys ist Rad faren ,lesen,und Musik hören.

Ich habe einen Hund.


Ich gehe ist Schule.


Meine Mutter heist ......(fordítva ird le a nevét anyukádnak)sie ist ...(hány éves(mondjuk ha 41 akkor einunddresig))

Mein Vater heist .....(szintén)Er ist(szintén)

2019. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!