Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a latin? Pl az...

Mennyire nehéz a latin? Pl az angolhoz képest.

Figyelt kérdés
Ha csak orvosi latint tanulok (nem beszélni, csak test részeket, betegségeket...) akkor könnyebb?
2011. okt. 8. 15:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

De, képzeld el tanultam latint. 3 évig gimiben, és egy évig orvosi egyetemen.

És mint mondtam, OLYAN SZINTEN, ahogy orvosin kell, nem bonyolultabb a németnél.

(Egyébként mielőtt a következő megszólalásod az lenne, hogy "akkor te biztosan nem tanultál németet" elmondom, hogy de, nyelvvizsgám is van belőle.)


Orvosin konkrétan tanultuk az 5 főnévragozást, és egy igeidőben az igeragozást, birtokos és jelzős eseteket, plusz a melléknévfokozást.

Teszem hozzá ezek közül is konkrétan amit fel is használtam az anatómia tanulmányaim során, az a jelzős szerkezet meg a birtokos szerkezet. Ezen kívül gyakorlatilag semmi másra nem volt szükségem, pedig már leszigorlatoztam belőle.

2011. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
90%
jó , akkor most leírom harmadszorra is. Tehát én TANULOK ORVOSI LATINT és igen TANULUNK NYELVTANT is, nem csak magolásból áll. Eddig tanultunk birtokos esetet, melléknévragozást, a deklinációkat nekünk is tudni kell. Remélem nem kell még egyszer leírnom...
2011. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
95%

Én jogon tanultam latint, és utáltam, mert másból sem állt, csak nyelvtani táblázatokból. Én nyelvet képtelen vagyok így megtanulni, úgyhogy szenvedtem is vele rendesen.

Viszont, mikor szövegeket kellett olvasni, azt szerettem. És annak köszönthetem, hogy nem buktam meg. :P

Amúgy beszélni nem kell, de (sajnos és számomra érthetetlen módon!) ragozni igen.

2011. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

06:47.. te latint, mi...


"declinacio" ha már a k-t c-nek írod, a c-t írhattad volna t-nek... Helyesen: declinatio

2012. ápr. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!