Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 20 évesen sem késő?

20 évesen sem késő?

Figyelt kérdés
Angolul szeretnék megtanulni folyékonyan. Tanultam már angolt középiskolában is, de annyira "nem figyelek rátok csak mondom az anyagot" volt a tanár, hogy szinte semmi sem ragadt rám, és kész csoda, hogy le tudtam belőle érettségizni. Most egy pénzügyi suliban vagyok, ahol kell az angol alapja, és ráépül a szakmai nyelv. Igen, de nekem még az alap sem megy túl tökéletesen. Ha esetleg bemennék mondjuk a Katedrába, és elmondanám a problémámat, és kérném, hogy majdnem kezdőként újrakezdhessem a nyelvet, akkor jobban meg tudnám tanulni? Vagy ennyi idősen már lehetetlen! (nem arra gondolok, h öreg vagyok XD)
2011. nov. 9. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
késő, öreg vagy hozzá.
2011. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem vagy öreg hozzá!
2011. nov. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pakwt ***** válasza:
Nyelvet tanulni sosem késő. Ha megvan hozzá az akaratod, akkor simán meg fogod tudni tanulni. Jómagam is tanultam már nyelvet felnőtt fejjel, ha van elszántság akkor eredmény is lesz.
2011. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én amondó vagyok, sosem késő :)
2011. nov. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem késő, ráadásul az angol nem a legnehezebb nyelvek közé tartozik, úgyhogy szerintem simán menni fog. (Szerintem ne a Katedrába menj amúgy, mert ha a gimnáziumban nem ment csoportban az angol, akkor lehet, hogy inkább egy magántanárral kéne megpróbálkozni, az meg a Katedrában nagyon drága.)
2011. nov. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne habozz, ess neki. A neten kereshetsz megfelelő tanulási lehetőséget. Soha nem késő kezdeni.
2011. nov. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is 2o éves koromban kezdtem neki komolyabban tanulni... Autodidakta módon, meg lettek ismerősök... Nem késő... 2 éve Angliában élek, munkám van és beszélek erős középfokon...
2011. nov. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Nekikezdek! :)
2011. nov. 12. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!