Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol emelt szintű érettségi?

Angol emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős, 11. év végén előrehozottan érettségiztem angolból közép szinten, hogy ebben az évben már ne kelljen vele bajlódnom. Csakhogy időközben, a nyelv intenzív tanulása közben megtetszett és rájöttem, hogy ezzel szeretnék továbbtanulni.

Gondolom nem nehéz kitalálni, anglisztikára adnám be a jelentkezésem, csakhogy oda emelt szintű érettségi kell. Ha most ráfekszem a nyelvre egy erős középszintről (89%-os érettségi és a nyelvvizsgám is egyből meglett) fel tudom- e tornászni május elejére a tudásomat arra a szintre, amit emelt szintű érettségin követelnek?

Tanárhoz már nem szeretnék járni, rengeteg pénzt költöttünk el erre tavaly, az alap dolgok (nyelvtan, mondatszerkezetek, szókincs) úgy gondolom megvannak, most már önszorgalomból tenném inkább.

Kérdés hogy sikerülne-e? Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? Illetve vélemény az emelt szintű érettségiről? Mennyire nehéz, mit követelnek inkább, nyelvtan vagy szókincs?

Azon is gondolkoztam, hogy most leérettségizek mindenből rendesen, nem adom be a jelentkezésem sehová, kimegyek 1 évre Angliába, jövő szeptemberben újra érettségizek angolból és utána jelentkezek főiskolára/egyetemre..

Nem tudom melyik lenne a jobb ötlet, minden véleményt, hozzászólást szívesen olvasok. :)


2011. nov. 14. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor én érettségiztem emelten nagyon nehéz volt. Számomra leginkább a szókincs okozta a problémát. Én a helyedben inkább kimennék Angliába, ha már van rá lehetőség.
2011. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem nehéz az emelt szintű érettségi.

Én 11.-es vagyok, most érettségiztem középszinten, 99 % lett. (a szóbeli csütörtökön lesz)

Az emelt szintet is megtudom csinálni 80-90 %-ra. (megcsináltam azokat, amik fennt vannak a neten, szerintem te is nézd meg azokat)


A középszintű érettségi szóbeli részéről mesélnél kicsit?

Hogy zajlik, neked mik voltak a kérdések, szituáció, képleírás?

Nagyon izgulok.. Köszi, ha válaszolsz :)

2011. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem se nehéz az emelt, én most voltam októberben, 91%-os lett. Állítólag a középfokú nyelvvizsgával van egy szinten kb. Feküdj neki, szerintem menni fog. :)
2011. nov. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!