Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van-e értelme az orosznak?

Van-e értelme az orosznak?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra irányul, hogy van-e valami praktikus haszna, ha oroszt tanulok? Idegennyelvi szakkommunikátor szeretnék lenni, és azért esett erre a nyelvre a választásom, mert nagyon tetszik. A gond csak az, hogy mindenki próbál róla lebeszélni, olyan gondolatokkal, mint hogy "semmi haszna nincs", "itthon nem tudod majd mire használni", "sokkal jobban keresik a németeseket" stb. Ellentétben több olyan ismerősöm van egyetemen, aki határozottan azt állítja, hogy nagyon keresik az oroszosokat. Mi az igazság??
2011. nov. 20. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyre kevesebb a JÓ orosz nyelvtudással rendelkező szakember, főleg a fiatal.

Az ukrán határtól keletre már jóformán a fő idegen nyelv, persze a térhódító angol mellett. Rengeteg embernek orosz az anyanyelve, és bár a szockorszak véget ért, azért Oroszország nem lett azóta se törpeállam. :)

Az itthoni hasznáról annyit, hogy mikor kiderült egy ismerősömről, hogy beszél oroszul, két kézzel kapkodtak érte.

Mindenhez szerencse és tudás kell, ez tény, de nem mondanám az orosz tanulást haszontalannak.

Én is csak azt bánom, hogy nem beszélem jobban. :)

2011. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha beszéled az angolt is,akkor az orosz,ahogy a kínai is,egyenesen főnyeremény.


Ha nem beszélsz angolul,akkor viszont az orosztudás,pláne az átkosban szerzett és azóta erősen megkopott,csak baromkodásra alkalmas orosztudás(értsd: ha nem beszéled folyékonyan a nyelvet,ha nem beszélsz tárgyalási szinten) ,na az viszont lócitromos,sz*rt se ér.

2011. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 LordRiwen válasza:
Szerintem mindenképpen van értelme, ugyanis Oroszország kezdi visszanyerni világhatalmi státuszát. Azt azonban vedd figyelembe, hogy Kárpátalján rengeteg az oroszul jól beszélő, magyar anyanyelvű ember.
2011. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bánomisén ***** válasza:

Fogynak az oroszosok, az orosz nyelv egyre keresettebbé válik, szerintem érdemes tanulni, főleg, ha tetszik is.


Ráadásul oroszról, ha úgy alakul, könnyen meg tudsz tanulni bármilyen szláv nyelvet, ezt tapasztalatból mondom.

2011. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Pilsonis ***** válasza:
Nagyon is sok értelme van. Ha emellé még angolul is tudsz akkor sok lehetőség fog megnyílni előtted. Pláne, hogy orosszal könnyebb másik szláv nyelvet is megtanulni. Hidd el, megéri!
2011. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van bizony értelme, én is csak erősíteni tudom az eddigi válaszadókat. Akár dolgozhatsz Oroszországban is, ha jól megy majd.

Ezenkívül könnyen lehet, hogy Magyarország is előbb-utóbb visszaveszi a kapcsolatot az oroszokkal, amit rendszerváltáskor megszüntettek - nagy károkat okozván.

Az EU ugyis összedől, a béka segge alatt van az egész, mi magyaroknak semmi hasznunk sem volt a 2004-es csatlakozásból. Eladni nem lehet semmit, így hát maradt Oroszország.

Sok sikert a nyelv elsajátításához!

2011. nov. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon helyes! Tudniillik az otthoni érv az volt, hogy egy fejvadászcég honlapja szerint az orosz nem jó sz.rkavarásra sem. Őseim sajnos nem értik meg, hogy ami a neten van, az nem készpénz...ennyi. Mindemellett ha egyetemi nyelvszakos tanárok (közülök csak 1 oroszos) is az oroszra buzdítanak minket, nem értem miért kell mindenképpen jobban tudni, na nem számít :) Angolt beszélem, azzal semmi gondom nincs :) Köszi még egyszer a válaszokat, megy mindenkinek a zöld kéz!
2011. nov. 21. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!