Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül szeretnék "újra"...

Németül szeretnék "újra" megtanulni. Milyen könyvet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Tavaly szereztem belőle egy középfokú nyelvvizsgát (DSD). De megmondom őszintén tudás nem sok van mögötte, ráadásul egy év óta egyáltalán nem használtam a nyelvet. A beszéd egyáltalán nem megy, szókincs szintén gyér. Keresek egy könyvet, ami esetleg egy ilyen erős alapfokra épít. Nyelvtan is kéne, a szókincset igazából a "20 weniger 1" című kötetből fogom fejleszteni.
2011. dec. 10. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:

én is így vagyok, ezt találtam ami jónak tűnik: Német nyelvtan és gyakorlatok 18 fejezetben


meg még ez egy jó könyv [link]

2011. dec. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez jó hír, mert amit linkeltél az pont megvan :)))
2011. dec. 10. 18:05
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha már megcsináltad a nyelvvizsgát, csak megvan az anyagod hozzá. Azokat lehet átismételni. (Persze, ha nincs egy jó nyelvtani összefoglalód, akkor érdemes lehet beszerezni egyet.) Aztán a szóbeli rész fejlesztéséhez jó szerintem az 1000 kérdés 1000 válasz, vagy a hasonló típusú könyvek. A szókincs is benne van az adott témához, szóval duplán jó.

Egyébként én is ebben a helyzetben vagyok, csak én 5 éve csináltam a nyelvvizsgát, de mostanában folyton hurcolom az 1000 kérdést magammal, mert úgy vagyok vele, hogy először a beszédkészség jöjjön vissza, aztán beugrik majd a nyelvtan is, meg utánanézek annak, ami nem jut eszembe.

2011. dec. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát olyan konkrét anyagaim nincsenek sajnos, mert én német nemzetiségi tagozatra jártam és inkább ilyen német irodalom német töri könyveim vannak. De majd körül nézek, hátha akad valami. Az 1000 kérdést viszont akkor beszerzem , köszi :)
2011. dec. 11. 09:42
 5/7 anonim válasza:
Egy "erős alapfokra" ajánlanám a Delfin könyveket. Én is abból tanultam gimiben, az alap szókincset gyakoroltatja, egyáltalán nem nehéz.
2011. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Delfin könyvek? nem hallottam róluk, de ha erős alapfokra vannak, akkor lehet megfelel. Köszi, megnézem :)
2011. dec. 12. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Tényleg, mi is a Delfinből tanultunk középsuliban. Nekem is tetszett, jól fel van építve, az olvasmányok is hasznosak, szerintem elég életszerűek is. Van hozzá egy bazi nagy munkafüzet is, meg CD-k.

Nyelviskolában meg az Unterwegs volt a tankönyvünk (két kötet: A, B), ez kicsit tömörebb, de ugyanúgy tankönyv felépítésű. Fejezetek végén szószedet, olvasmányok, feladatok hanganyaghoz stb. A munkafüzetében minden fejezet végén 1-2 oldalban összefoglalja az oda tartozó nyelvtani szabályokat.


Ha a tudásod nagyja megvan, csak rendszerezni kell, akkor lehet, hogy nem érdemes egész tankönyvet venned, de amúgy megnézed könyvtárban vagy könyvesboltban, hogy melyik könyv milyen, úgy fogsz tudni dönteni. (2. voltam.)

2011. dec. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!