Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt olyan aki diszkalkuliá...

Van itt olyan aki diszkalkuliás és úgy szerzett nyelvvizsgát vagy tanult nyelvet? Mert nekem nagyon nem megy a logikai része, nektek mi segített?

Figyelt kérdés
2011. dec. 15. 23:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit későn vettem észre a kérdést, de azért válaszolok. Én diszkalkuliás vagyok, németből felsőm van, angolból közép (remélhetőleg 2 hét múlva sikeres lesz a nyelvvizsgám, akkor már abból is felső). Nekem kifejezetten könnyen mennek a nyelvek, sőt, igazából szinte ez az egyetlen, amihez igazán tehetségem van. Mint látod, nem feltétlenül van összefüggés a 2 között. Magukat a nyelvtani szabályokat én sem tudtam soha megtanulni, én azt hiszem a nyelv zeneiségére hagyatkozom, mind esetre "érzem" a megfelelő nyelvtani szerkezeteket.


Sok szerencsét, menni fog ez! ;)

2012. febr. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Én is diszkalkuliás vagyok, de nekem az angol egy szintnél tovább egyszerűen nem megy.

Lokigai zavarom van, nehezen tanultam meg biciklizni, félek a bukfencezéstől stb. Nekem csak egy nyelvvizsga kellene a diplomámhoz, kérlek, ha tudsz valami könnyebb nyelvet írd meg, tanulhatnánk együtt skypon keresztül!

2012. márc. 9. 01:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos az angolon kívül csak németül tudok magasabb szinten, de az elvileg nehezebb, mint az angol, úghy azt nem ajánlom.

Esetleg érdemes lehet megpróbálni egy olyan nyelvet, ahol csak szóbeli van (hallottam olyanról, aki diszlexia miatt ezt a verziót választotta, ha jól rémlik, egészen pontosan ő a lovárit tanulta meg). Megpróbálok neked utánanézni néhány dolognak, elvileg vannak olyan nyelvtanárok is, akik kifejezetten disz-esekkel foglalkoznak. Majd jelentkezem, ha találtam részleteket. ;)

2012. márc. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!