Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik idegen nyelv? Német,...

Melyik idegen nyelv? Német, vagy francia?

Figyelt kérdés
Választanom kell, angolból B1 szinten vagyok jelenleg, mást nem beszélek. Melyik hasznosabb, melyik fontosabb, melyiket keresik többet? Spanyolt is választhatok, állítólag az nagyon könnyű, de majdnem mindenki arra megy, és Spanyolországon és Dél-Amerikán kívül nemigazán hasznos...
2011. dec. 18. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok munka helyen alapfeltétel a magas szintű angol német v. francia nyelvismeret.


Nos ha fogékony vagy a nyelvtanulásra, nyugodtan választhatod a franciát Franciao. és a BENELUX környékén megértik. De szerintem nehéz a francia.


De ha könnyíteni akarsz a tanuláson akkor német:)

A némettel pedig boldogulsz a sógoroknál :D

2011. dec. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Én, most kezdem el spanyolozni.

A német borzasztó irritáló egyes emberek számára:)(Falnak mentem a névelőktől).

Franciát nem tudom, de biztos, h nehéz.

2011. dec. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
utolsó vagyok:De tény, magyar embernek a német lenne a legcélszerűbb az angol után...
2011. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
69%
szerintem inkább angol,és utána a francia,de a franciának nehéz a nyelvtana,nehezebb a németnél.
2011. dec. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

Ami a legfontosabb lenne: fejleszteni az angolt, mert a B1 semmi. C1-gyel már érsz valamit, noha az sem túl magas szintű tudás.


"Melyik hasznosabb, melyik fontosabb, melyiket keresik többet?"


A német nehezebb és hasznosabb, és többen ismerik itthon. A francia könnyebb, de kevésbé keresett, viszont kevesen beszélik. Műszaki és üzleti területen a német hasznosabb valamivel, jogi területen a francia. De kb. egyenlően hasznosak.


"Spanyolt is választhatok, állítólag az nagyon könnyű, de majdnem mindenki arra megy"


Nem könnyű, nem tanulják sokan, és főleg nem tudják megtanulni túl sokan. Emellett nem hasznos.

2011. dec. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

15:52


A francia nyelvtan egyszerűbb a németnél.

2011. dec. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, angolt mindenképp fogok még tanulni, C1 szintig, ott kell leérettségiznem (most nyelvis vagyok, heti majd' 20 órában) a második nyelvet pedig B2-ig tanítják meg. :) Akkor szerintem francia lesz, mert eléggé lusta ember vagyok, és szerintem nemigazán lennék képes a névelők bemagolására...
2011. dec. 19. 17:14
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is a franciát válaszd. Tanulom mindkét nyelvet, és a franciát sokkal, de sokkal jobban szeretem, szerintem könnyebb is. Azt mondjuk azért ne felejtsd el, hogy itt is vannak névelők! (igaz, csak 2 a 3 helyett) :-)
2011. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha egyszerű nyelvet akarsz tanulni, akkor francia.:)

A német nagyon nehéz nyelv.

2012. jan. 21. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Döntöttem, német lesz, mert Ausztriában ingyen van az egyetem, a nyelvet pedig középfokig megtanítják, majd még nyáron gyúrok hogy felsőfokú legyen. :) Nehéz nyelv, de szükség van rá.
2012. jan. 21. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!