Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik idegen nyelv? Német,...

Melyik idegen nyelv? Német, vagy francia?

Figyelt kérdés
Választanom kell, angolból B1 szinten vagyok jelenleg, mást nem beszélek. Melyik hasznosabb, melyik fontosabb, melyiket keresik többet? Spanyolt is választhatok, állítólag az nagyon könnyű, de majdnem mindenki arra megy, és Spanyolországon és Dél-Amerikán kívül nemigazán hasznos...
2011. dec. 18. 13:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Énis nekikezdek a németnek...(Vagyis 1.5 éve már tanulom a suliban, de egyenlőre csak eine Große bier bitte van.Szal nekimegyek elölről keményen.Ha van kedved gyakorloni esetleg, hasznos oldalakat cserélgetni stb. az szerintem jó lenne:D (Engem is a tegnap esti RTL sarkallt rá)

2012. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én a franciát választottam volna. Németül sokan tudnak, annak nincs értéke. Franciául sokkal kevesebben és világviszonylatban is jelentősebb nyelv, mint a német. Ráadásul már tudsz egy germán nyelvet, az angolt, utána célszerűbb lett volna egy másik nyelvcsalád (újlatin) nyelvét tanulni, ez lenne a francia.


Ennek ellenére a német sem olyan rossz választás. Spanyol szintén, de Európában tényleg nem sok mindenre használható.

2013. jan. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!