Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy mondom (amerikai) angolul...

Hogy mondom (amerikai) angolul ezeket? (bővebben)

Figyelt kérdés

Szóval van egy amerikai srác ismerősöm és majd jön Magyarországra és tavasszal találkoztunk utoljára, akkor ismertem meg és szeretném majd elmondani neki hogy akkor eléggé bejött nekem.

Szóval hogy mondom ezt:

"Tavasszal mikor találkoztunk tetszettél nekem." Vagy valami ilyesmit:) Bár a fiú nagyon szégyenlős, nem az a tipikus amcsi "ki vagyok mi vagyok".. :)

Köszi.


2011. dec. 27. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Trukkos, mert a forditasnal figyelni kell arra, hogy ne erzodjek a mondatbol, az hogy tettszettel, de mar nem tettszel... az ilyen tettszos dolgot pedig nehez igy kifejezni, mert azt gondolhatja, hogy tavasszal meg tettszett de most mar nem...

Inkabb ugy forditanam, hogy tavasz ota tettszel, akkor valami ilyesmi:

I've been (very) fond of you since the last time we met in spring... zarojeles resz elhagyhato - ez szo szerint azt jelenti, hogy azota kedvellek, miota utoljara talalkoztunk tavasszal.


Jo lesz igy?


Esetleg: I like you since we met in spring - tettszel/kedvellek/ amiota tavasszal taliztunk.

2011. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen jó lesz köszönöm:)
2011. dec. 29. 12:53
 3/4 anonim válasza:
húú nyelvtanilag kisség értelmetlen volt sz elsőé xD jó régi a kérdés, gondolom már nem segít, de úgy kellett volns, hogy 'I had a crush on you, back when we met in spring'
2013. jún. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
jajj bocs nem olvastam el figyelmesen az elsőét, azt hitten azt fordítja mait írtál a kérdésben, úgy ahogy írta az jó :D de én azt írtam pont amit idézőjelben írtál
2013. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!