Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanuljam 2....

Melyik nyelvet tanuljam 2. -nak, spanyolt, vagy németet?

Figyelt kérdés

Már 7 éve angolt tanulok, és a továbbtanulás kérdése miatt vetődött fel a kérdés. Az angolt természetesen 1.-ként folytatom, de melyik legyen a 2.? Talán a német többet ér, mint a spanyol nem?

Véleményeket kérek... :D


2012. jan. 9. 19:03
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
57%

nekem is van középfokú angol nyelvvizsgám, meg most lett eszperantó közép nyelvvizsgám is. ezek után én is a németen és a spanyolon gondolkoztam.


mérlegelned kell, mi fontosabb, illetve a jövőt illetően melyik hoz neked több hasznot. a német Magyarországon célszerűbb, több helyen kérik, mint a spanyolt, német cégek vannak az országban. de ezt Európában Németországon kívül nemigen használják. spanyolt viszont egész Dél-Amerikában (kivéve talán Brazília?) ezt a nyelvet beszélik, és az angol, francia nyelv után szerintem eléggé népszerű az egész világon. spanyol pl azért is különleges, mert kevesebben beszélik Mo-n, mint az angolt, v a németet, tehát jobb eséllyel talál az ember ezzel mondjuk tolmács, v fordítói állást, mint némettel.


úgyhogy én beültem a könyvtárba egy-két órára, átlapozgattam német és spanyol tankönyveket, és arra jutottam, h spanyol. persze nekem az eszperantó miatt is tetszik ez jobban, mert a szókincse hasonló, meg a hangsúlyozása. meg engem mindig is vonzott ez a latinosság. :) majd lehet egyszer ezzel szedek fel valami forró latin pasit. :D


szóval mindkét nyelvnek van sok-sok előnye, hátránya, dönts, ahogy szeretnél :)


(ja igen, most, h tanulom ezt a nyelvet - még egy hónapja se - nekem nagyon tetszik, bár a kiejtése nem egy egyszerű művelet, de élvezem :))

2012. jan. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
84%

némettel több helyen megérteted magad, spanyol viszont sokkal szebb:)

Én németet tanulok, de csak azért mert nem volt lehetőségem spanyolt választani.

Helyedbe spanyolul tanulnék;)

2012. jan. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
41%
német
2012. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
0%

A németet, ez egyértelmű. Spanyolt majd tanulhatsz akkor, ha a fontos nyelveket (angol, német, francia, orosz) már beszéled, és hobbiból még akarsz valami mást is tanulni.


19:12


"spanyolt viszont egész Dél-Amerikában (kivéve talán Brazília?) ezt a nyelvet beszélik"


Nyomós érv a spanyol mellett, hogy olyan fantasztikus gazdasági-tudományos-kulturális nagyhatalmakban, mint Paraguay, Mexikó és Chile, ezt beszélik :))))

2012. jan. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
87%

jaj hát lehet most gúnyolódni persze :P


szerintem azért van még pár ország, ahol nem rossz a gazdasági helyzet, és spanyolt beszélnek.


ÉS nem egyértelmű, h németet tanuljon. ki mondja, h fontosabb? világszinten a spanyol ezerszer népszerűbb és fontosabb, és a mai országos szintet nézve sokkal inkább hasznos, h az ember egy olyan nyelvet beszéljen, ami világszinten, nem pedig ország(Mo) szinten beszélnek többet.


de kérdező, te döntesz nyilván. ha gondolod, hörögj németül, de a spanyol mindig is szexibb lesz. :P


(és ne az alapján dönts, h hol jó és hol rossz a gazdasági helyzet... még ilyen hülyeséget. :D)

2012. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
41%

Kérdés, hogy mire akarod használni a nyelvet. Ha csak hobbiból tanulod, akkor tök mindegy melyiket választod, azt tanuld amelyik jobban tetszik.

Ha a gyakorlatban is használni szeretnéd a nyelvet, akkor a németet javaslom. Mégpedig azért, mert sokkal valószínűbb, hogy Európában fogsz maradni, mint Amerikában. Európában pedig a német fényévekkel használhatóbb a spanyolnál. Magyarországon csak nehezen tudok elképzelni egy olyan szituációt, hogy a spanyolt használni kellene. Talán arra jó, hogy a szappanoperákat eredetiben nézheted.

2012. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
0%

"szerintem azért van még pár ország, ahol nem rossz a gazdasági helyzet, és spanyolt beszélnek."


Persze, van: Spanyolország. Ja, az nem. Akkor nincs :)))

2012. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
39%

"Persze, van: Spanyolország. Ja, az nem. Akkor nincs :)))"


ezek szerint szerinted az országok, ahol beszélik a spanyolt az Mexikó, Chile, Paraguay és Spanyolország... hááát te tudod :P

2012. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
49%

12:43


Nyilván ha felsoroljuk még Kolumbiát, a közismert gazdasági nagyhatalmat, vagy a kultúra olyan világítótornyait, mint Honduras és Guatemala, akkor érdemben változik a spanyol nyelv megítélése.

2012. jan. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
61%

nagyon szépen gúnyolódsz meg minden, de közel sem ennyi helyen beszélik :P


és még mindig TÉNY, h világszinten sokkalsokkal többen beszélik a spanyolt, mint hörgik a németet. na csók

2012. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!