Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnék meg igazán...

Hogyan tanulhatnék meg igazán jól angolul?

Figyelt kérdés

8 éves korom óta (15 éve) küzdök az angollal. Középiskolában brit nyelvi lektorom is volt, emiatt akkor azt az akcentust tanultam meg, azóta viszont elköszöntem szépen tőle a sok hülye amerikai filmnek köszönhetően.


Nagyon sok angol nyelvű irodalmat is olvasok, viszont sosem voltam képes rendesen megtanulni angolul. Legjobb esetben is csak egy erős középszintű nyelvtudásnak megfelelő nyelvismerettel rendelkezem. Nem vagyok képes felfogni a logikáját és a nyelvtanát, annyira bonyolult számomra.


Lenne rá ötletetek, hogy hogyan lehetne hatékonyan megtanulni a nyelv mögött álló logikát, nyelvtant?


2012. jan. 12. 03:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
57%
Én ugyanígy voltam,amíg külföldre ki nem jöttem élni.Annyira kuka voltam,hogy az Nemigaz haha.Ezért mondom,hogy ezt a legkönnyebb úgy megtanulni,ha körülötted mindenki angolul beszél.Én aztmondtam,hogy az életbe nemfogok megtanulni és már 8hónap után egész jól, beszéltem.A franciára aztmondtam hogy soha soha!!És már elég jól megy azis.Ha a tv-t angolul nézed,(nekem az sokat segített főleg a nyelvtani részekben) tedd rá azt a funkciót,hogy kiírja amit beszélnek.Olvassd,és fordítsd a szavakat(volt már a végén,hogy már magamtól is rájöttem a szavakra.következtettem a mondatokból..Kitartás kell hozzá,és türelem.Ezt kívánom neked is.Iskolában valóban nehezebb megtanulni.
2012. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Nagyon sok angol nyelvű irodalmat is olvasok, viszont sosem voltam képes rendesen megtanulni angolul."


Önmagában az olvasástól nem fog javulni a nyelvtudásod, mert ha aki a szavak 95%-át megérti, az megérti a szövegeket. Ezért nem fejlődik tovább annál a szintnél, amikor érti a szövegek 95%-át. Ez pedig csak középfok.


Minden számodra ismeretlen szót vagy kifejezést ki kellene írni és külön, módszeresen tanulni őket.


Majd biztos jön egy-két hozzászóló, aki elkezd ez ellen tiltakozni, de nem kell velük foglalkozni. Tudatos erőfeszítés nélkül nem lehet egy bizonyos szinten túl fejlődni.


"Nem vagyok képes felfogni a logikáját és a nyelvtanát, annyira bonyolult számomra."


Az angol nyelvtan piszok egyszerű. Ami a "logika felfogását" illeti, nem mindent kell megérteni. Bizonyos dolgokat tudomásul kell venni, hogy úgy van és kész.


"Lenne rá ötletetek, hogy hogyan lehetne hatékonyan megtanulni a nyelv mögött álló logikát, nyelvtant?"


Megveszed a középiskolás nyelvtankönyvet és figyelmesen elolvasod. Ha pedig nem értesz egy nyelvtani fogalmat, utánanézel.

2012. jan. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is angolul szeretnék tanulni. Már vásároltam könyveket nyelvCD-ket. De a legnagyobb nehézségem a kiejtés. Tudom, hogy a szótárban oda van írva a fonetikus írással a kiejtése a szó mellé. Egyszerűen nem tudom. Valami segítség e problémám megszűntetésére?????
2012. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

00:01


Minden rendes nyelvtankönyvben leírják, hogyan kell képezni az egyes hangokat. Ezt figyelmesen el kell olvasni. Nem viccből írják le. Ha nem érted, mi az, hogy alul képzett, vagy ajakkerekítés, vagy hangsúly, akkor mindezt meg kell tanulni nyelvtani művekből.

2012. jan. 15. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hol tartasz azóta az angollal?

Tudsz nekem irni privátot hogy tanultál, és segítenél nekem? Mert én is most kezdtem, és én egyenlőre csak alapfokra szeretnék eljutni. Segits nekem.

2014. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Most olyan C1-es szinten állhat az angolom, csak angol nyelvű könyveket olvastam hetekig, semmi magyart és a magyar nyelvi hiánya miatt angolul kezdtem el gondolkodni is. Emiatt most a nyelvtani dolgok jobban kézre állnak, és rájöttem, hogy nincs az angol nyelvtanban semmi logika.


A kérdés kiírása óta meg rájöttem, hogy az erős középfokú, nyelvtudás is tökéletesen elég mindenhova szinte, mert közben dolgoztam olyan helyen is, ahol mindenki angolt hasznnált napi kommunikációban, és senkinek sem volt tökéletes az angolja.

2014. febr. 22. 13:34
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sok nyelvvizsgafeladat / teszt megoldását tudom javasolni, anno még 14 évesen a középfokot úgy sikerült letennem az angolból. Meg a szóbeli tételek kidolgozását ls betanulását.
2014. febr. 22. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:
köszi h. válaszoltál, én vagyok aki utoljara irtam neked. Már 5 hónapig kint voltam külföldön, a barátommal ugy ahogy, angolul beszéltem de még mindig nem tudom megjegyezni a kérdőmondatok , a tagadómondatok, az igenő válaszok szórendjét. Tudom azert nem ertem, es nehezen jegyzem meg, mert a neten hiába olvasom a magyarázatokat, h. birtokos, elöljáró, összetett, és minden féle magyarázatot, hát én ezeket nem értem. Vagyis a magyar magyarázatokat. De miert nem ertem, szerinted?Pedig allandóan jegyzetelek, és irok le angolul mondatokat, én csak úgy tudok beszélni angolul,, ha más szavakat helyettesitek be, vagyis amit en szeretnék mondani a másiknak. Nagyon nehéz, mit tanácsolsz?.SEGÍTS ELSŐNEK, HOGYAN ÉRTSEM MEG A MAGYAR MAGYARÁZATOKAT. ÉS LEGELŐSZÖR JÓ LENNE HA A KÉRDŐSZAVAKAT,ÉS A KÉRDŐSZAVAK SORRENDJÉBEN SEGÍTENÉL, AMIT ELŐRE IS KÖSZÖNÖK.Tehat most a kérdőszavak, és a kérdőszavak sorrendje lenne fontos.Utána a többit sorban,köszike
2014. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Sterinted miert nem vagyok képes felfogni, megerteni, amit olvasok és tanulok?. Pedig nagyon erdekel az angol.
2014. febr. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Dolgozz olyan helyen, ahol kell egy kis angolt használni. Anno középiskolában fürdőkben volt lehetőség dolgozni és ott a külföldiek mellett könnyen rá lehetett állni az angolra, vagy fogadj magántanárt.
2014. márc. 5. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!