Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes izlandi nyelvet...

Érdemes izlandi nyelvet tanulni, angol mellett?

Figyelt kérdés

2012. jan. 28. 14:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%
Hát, ha komoly szándékod van Izlandra költözni, akkor tanulj izlandiul, máskülönben semmi hasznát nem fogod venni. (Engem a svéd nyelvvizsgám miatt is körberöhögnek néha, pedig azért ég és föld :)) Egyébként ezek a számok a GDP-ről nagyon jól hangzanak, de ha még esetleg tél-mániás is lennél, akkor is nagyon nehezen bírnád a kinti időjárást.
2012. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem annyira zord az időjárása, nem csak attól függ, hogy mennyire van északra. Nem szeretnék ott élni, legfeljebb ideiglenesen. Egyszerűen tetszik. Tolmácsként(sima közvetítői) sem lenne hasznom, mert a 320.000-ből sokan beszélnek angolul. De ez a dolog az összes nyelvre igaz. Azaz, az angolon kívül szerintem(jó esetleg a német és kicsit francia)nem éri meg nyelvet tanulni, hacsak nem költözik valaki anyanyelvi környezetbe.
2012. jan. 29. 23:51
 13/17 anonim ***** válasza:
51%

22:45


"Az a fontos, hogy a több, mint 50.000 dollár az egy főre jutó GDP"


Nem, barátocskám, nem ez a fontos.


Nem ez adja egy ország gazdasági jelentőségét ugyanis.

2012. jan. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Igazad van, de mi most a nyelv gazdasági oldalát vitatjuk. Mivel az életszínvonal jó ott, ezért aki ott dolgozik, annak nyilván nem rossz. Egy 320.000 fős országtól nagyon nagy gazdaságot ne várj, ahogyan Monacótól se nagy mezőgazdaságot. Halászatban és építőanyagokban, geotermikusságban, alternatív energiákban ott van/lehetne mégjobban. Szaktolmácsokra nyilván szükség lenne, ha eu-tagok lennének. Mezei tolmácsokra nem, mert beszélnek angolul. (de korántsem anyanyelvűek) Internet világát se felejtsük el, technikailag, szellemileg ott lehet lenni bárhol. Az is szempont, ha valakinek megy az angol, de más világnyelv nem tetszik neki, akkor jobb, ha izlandit tanul, mint semmit. Végignéztem a nyelveket és valahogy mintha érzékem lenne hozzá, de nem tudom miért. Nyelvtanát átnéztem kb. egy óra alatt, angol tudás és 12 évnyi középiskolai német után érthető, értem mi vár rám, minimális dolgokban különbözik. Szinte újszavak az egész. Hangzása mégis totálisan más. Csináltam egynyelvű tesztet kép párosítása jelentéssel és sokat eltaláltam. Kb. pár óra alatt sokszáz szó megmaradt. Csak a motiváción mégnagyobbat dobbantana, ha lenne haszna is, amit ki lehet tűzni. Ha nem tetszene ez a nyelv, akkor angol után második nyelvet olyant választanék, amit többen beszélik a magyarnál és gazdaságilag is előrébb vannak, netán szomszédos. (Román, Ukrán(persze értem, hogy szinte orosz), Német, de ezek közül osztrákok állnak jelentősen jobban)
2012. jan. 30. 11:36
 15/17 anonim ***** válasza:
90%
Mennyire tudsz már izlandiul?:)
2014. febr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
engem is érdekel
2014. jún. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
5 év alatt már tuti vérprofi.
2017. jan. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!