Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van itt valaki, aki kettőnél...

Van itt valaki, aki kettőnél több nyelvet beszél társalgási szinten? Hogyan és mennyit tanultátok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 29. 22:59
 1/7 A kérdező kommentje:
Idegen nyelvre gondoltam, anyanyelv jelen esetben nem számít.
2012. jan. 29. 23:00
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, én angolul, németül és svédül tudok (mindháromból középfokú nyelvvizsgám van)

Németet általános sulitól kezdve tanultam több mint 8 évig, de mivel már 6 éve nem tanultam, eléggé elfelejtettem (azért a társalgási szint megy)

Angolt gimiben kezdtem, 3 év gimis tanulás(szar tanárral)+ 3 hetes nyelvtanfolyam után leraktam a középfokút. Ez már 5 éve volt, azóta nemigen tanultam angolul, de filmnézéssel+olvasással elég jól lehet szinten tartani, és akár fejlődni is (ez a többi nyelvre is igaz persze, csak a csapból is az angol folyik azért egyszerűbb :))

svédül 2 évig tanultam magántanárnál a nyelvvizsgáig, és rengeteget olvastam meg filmeket néztem.

2012. jan. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
nemetul anyanyelvi szinten beszelek(ausztriaban elek)de tudok meg egesz hasznalhatoan angolul,illetve olaszul.....az angolt tanultam altalanosba 7 evig,de igazabol soha nem hasznaltam ezt a nyelvet , az olaszt is altalanosban tanultam 2 evig,de az olaszt onszorgalombol fejlesztem es ezt hasznalom is,mert sokat jarok olaszba,a nemetet kozepiskolaban tanultam4 evig utana nemetorszagban dolgoztam,most ausztriaban elek,nyilvan napi szinten hasznalom,innen az anyanyelvi szint
2012. jan. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van:-)!


Én Kolozsvárott éltem 19 éves koromig, így a magyar mellé "ajándékba" kaptam a románt :-). Angolból felsőfokúm van, aztán utána elkezdtem a németet is tanulni, amiből 2 éve letettem a középfokút. Jövő hónapban, ha anyagilag is úgy állok, akkor neki akarok ugrani az orosznak magántanár segítségével.


"Hogyan és mennyit tanultátok?"

A románt nem kell magyaráznom, az még kisgyerekként együtt jött a magyarral. Angolt középiskolában kezdtem, 3 év után tettem középfokút, aztán az egyetem mellett felsőt (nem nyelvszakra jártam). Németből is 3 év alatt csináltam középfokút. Az orosszal majd kiderül, meddig jutok.

Nincs semmi különösebb technika, szorgalmasan kell tanulni mindennap, és akkor megy. Persze azért a beállítottságon és az érdeklődési körön is múlik, engem nagyon érdekel ez a téma, szeretek olvasgatni a világ nyelveiről, valamilyen szinten ez a hobbim.

Pl. van olyan ismerősöm, aki ügyes programozó lett, nagyon érti a matekot, de nagyon megszenvedett a középfokú angolért, ami kellett a diplomához, csak több próbálkozás után sikerült neki. Szóval, kit mi érdekel.

Én azt mondom, hogy egy nyelvvizsgát azért szükségből is ki tud szenvedni bárki, ha szorgalmas, még ha nem is nyelvtanulás a kedvenc időtöltése.

2012. jan. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 29. 23:33
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
Nekem az angol az anyanyelvem, németül és japánul pedig 5.-től tanultam az iskolában:)
2012. jan. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze utolsó
2017. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!