Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyit készültél a felsőfokú...

Mennyit készültél a felsőfokú nyelvvizsgádra?

Figyelt kérdés

Hogy érzed milyen tudásod volt akkor, nagyon stabil? Tényleg folyékonyan beszéltél kb. mint magyarul, szinte gondolkodás nélkül? Minden filmet műsort értettél, ha cikket olvastál mindent értettél szótár nélkül?

Milyen nyelvvizsgán voltál, hány százalékkal mentél át?

Tudom sok a kérdés de már 4* buktam, és teljesen el vagyok keseredve...:(


2012. febr. 2. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én tavaly júniusban mentem felsőfokúra (németből,ha ez számít) és elsőre mentem át.A hallás utáni értés és a szövegértes olyan 65% körül sikerült,a fogalmazás + szóbeli 80% fölött.ECL-en voltam.

Nos,annyira stabil tudást nem éreztem,de miután a tanárom 300 oldalas könyvet 3 hónap leforgása alatt végigcsináltatott velem,már a szövegek jó részét értettem.Mellesleg 2010 decemberében csináltam a középfokot.Szóval szerintem nagyon fontos a motiváló erő :) Én mindig azt szoktam mondani,hogy először mindent a fejedben kell eldönteni és neked kell akarni,a többi nem számít.Pedig aztán nekem is mondtak hideget-meleget,az iskola tanárom utál,és még mindig nem ismeri el,hogy tudok németül.De nem foglalkoztam vele,meg sem mondtam neki.Szóval az én nyelvvizsgámnak is megvan a maga története.

A legfontosabb: SOHA ne keseredj el!Nekem az odőm szokta viccesen mondani,azt ráérsz akkor,ha fűrészelik a lábad.:)

Én februárban megyek angol középfokúra és biztosra veszem,hogy meg fogok bukni.

Nekem az is jót tett,hogy nyelvvizsga előtt otthon maradtam egy teljes hetet ismételni.Rendszereztem,mindent egy helyem láttam és nagyon jó volt így.

Még egyszer sok szerencsét Neked és fel a fejjel! :)

Remélem segítettem!

2012. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten a nyelvvizsgára nem készültem sokat, egyszerűen megvártam, míg elég stabil lett a nyelvtudásom. Tizedikes voltam, 16 éves, 9 éves korom óta tanultam angolul. Cikkeket, könyveket is olvastam angolul, ott műfajfüggő volt, hogy mit értettem meg (romantikus angol regényekből, pl. Jane Austen, nagyjából semmit :D), könnyebb hangvételű cikkeknek a nagyját igen. Filmeket, tévét régóta csak angolul nézek, vagy angol felirattal vagy felirat nélkül, ott is változó, hogy mit értettem meg, az ilyen egyszerű, mai filmeket igen, a BBC-nek a híradóját például már nem... :)

A vizsga előtt kb két-három hónapig jártam heti egyszer különtanárhoz, akivel nagyrészt csak beszélgettünk és próbafeladatsorokat oldottunk meg.


Euroexam-en voltam, ahol szerintem elég nehéz feladattípusok vannak, TELC vagy BME például sokkal könnyebb. Elsőre átmentem, 69%-kal, ami tudom nem túl sok, de végülis meglett úgyhogy mindegy. :)

2012. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Igyekszek, és nagyon reménykedek h most már összejön! *-*
2012. febr. 6. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!