Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a japán és a...

Mi a különbség a japán és a kínai nyelv között? Melyik nehezebb, és melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
42%

A japanok rengeteg irasjelet a kinaibol vettek at, bar az o irasrendszeruk es kiejtesuk (hangsulyoznam, hogy szerintem) sokkal egyszerubb.

A kanjikat megtanulni mindket nyelvben kihivas. En a kinait ajanlanam, mindketto nagyon keresett nyelv, de most a japan sokkal "felkapottabb", mivel hazankban is megjelentek a mangak, es nagyjabol minden masodik tinilany azt akar tanulni, vagy tanul. Igy a kinaival szerintem tobbet "akaszthatsz", nem beszelve arrol, hogy rengetegen beszelik, de szinte csak azok, akik ott laknak... ;)

2009. jún. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%

Mindkettő nehéz. Viszont a japán írás könnyebb.


A különbség óriási, ez két külön nyelvcsalád, mint mondjuk a magyar és az angol. Viszont a japánnak vannak kínai jövevényszavak.

2009. jún. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
43%
Elég nagy a különbség...:D a japánnak az írásrendszere könnyebb mert ebben van szótagírás is nem csak kanji :D és nekem a kínai hangzása se tetszik :D Szóval szerintem a japán jobb :D
2009. aug. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
84%

A két nyelv között a hasonló íráson kívül (esetleg néhány jövevényszón) kívül nem találsz hasonlóságot. A kínaiak több írásjelet használnak a mindennapi életben (kb 5000-et), viszont ennyi az összes nehézsége, egy nem ragozó elég egyszerű nyelv. A kiejtést azért szokni kell.


A japán kiejtés nekünk magyaroknak nagyon könnyű, ám a nyelvtan elég nehéz. Kevesebb írásjelet használnak (1945-öt, és ezen kívül még két, 104 jelből álló szótagABC-t amelyek nem szót, hanem egy hangot (szótagot) jelölnek), de cserébe egy jelent nagyon sokféleképpen lehet felolvasni.


Ha a kiejtés megvan, akkor a nagyon egyszerű nyelvtan miatt beszélni könnyebb megtanulni kínaiul - írni viszont nagyon nehéz. Japánul nem ilyen egyszerű a dolog. Ettől függetlenül én a Japánt mondom, amit érdekesebb tanulni.


A kínai 'rovására' még, hogy rengeteg nyelvjárás létezik, amelyeket szinte külön nyelvként lehet értelmezni, mert nem értik meg egymást. A legtöbbet beszélt nyelvjárás a Mandarin. Az írás is bajos, mert abból is van a tradicionális írás (Tajvanon és Hong Kongban ezzel írnak), és van az egyszerűsített írás - így Kínában írnak.

2009. szept. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!