Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Spanyol...

Mi a véleményetek a Spanyol nyelvről? [bőv. Lent]

Figyelt kérdés

angolból májusba megyek (előrehozottan)érettségizni és mivel egyetemre úgyis 2 nyelv kell és mivel a német nem tetszik ezért gondoltam h megpróbálom a spanyolt. Angolhoz képest mennyire nehéz? vagy legalább könnyebb mint a német?( der die das ugye ilyesmi nincs?:D nem pont ezek csak na:D )

L/17



2012. febr. 14. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Könnyű az angol után. Az össz nehézség a nyelvtanban a subjuntivo (kötőmód) és a 16 igeidő, aminek a logikája hasonlít az angolra... A többi semmiség.

És nagyon jó nyelv, öröm tanulni! :)

2012. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszii a választ (:

te is tanulsz akkor spanyolt?

2012. febr. 14. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Régen tanultam...
2012. febr. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Mi a véleményetek a Spanyol nyelvről?"


Nem Spanyol, hanem spanyol.


" Angolhoz képest mennyire nehéz? vagy legalább könnyebb mint a német?"


Kb. az angol szintjén van a nehézsége. A németnél könnyebb, mint a nyugati nyelvek általában. Viszont a német sokkal hasznosabb nála. Javaslom helyette a németet, a franciát vagy az oroszt.


"der die das ugye ilyesmi nincs?"


Gyakorlatilag nincs.

2012. febr. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

bocs véletlenül elírtam :/

és köszi a választ (:

2012. febr. 14. 23:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!