Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek otthon, saját...

Szerintetek otthon, saját önerőből mennyire lehet megtanulni az angolt?

Figyelt kérdés

Gimibe tanultam utoljára,de nem nagyon sokra emlékszem már sajnos.

Most egyenlőre itthon szeretném tanulgatni.


2012. márc. 3. 17:06
 1/5 anonim válasza:
Én is tanulom gimiben kezdő szinten az angolt, de otthon sokkal több ragadt rám filmekből meg könyvekből. A nyelvtan már kicsit rosszabb (igeidők, stb.), de egy jó szókincset otthoni tanulással is össze lehet hozni.
2012. márc. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Veszel egy könyvet amiben benne van tömören a nyelvtan aztán sok filmet/sorozatot/könyvet olvasol angolul (filmeknél angol felirattal, talán először magyarral).

Ha már tanultad suliban az sokat segít, én is gimiben tanultam meg a nyelvtant amit mára elfelejtettem de évek óta angolul nézek minden filmet-sorozatot amit amúgy szoktam, és egyszerűen rád ragadnak a szókapcsolatok valamint ha van egy alap tudásod (nyelvtanból) akkor ritkán hibázol = megtanultál (elégségesen :D) angolul.

2012. márc. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jó, köszönöm szépen a válaszokat!:)

Igazából attól tartok picit,hogy az ember itthon talán hajlamosabb elbagatellizálni a dolgot és nem olyan szigorú magához,hogy csinálja,tanuljon.

Remélem rá tudom magamat venni,hogy napi szinten legalább 1-2 órát foglalkozzak vele.

Megfogadom a tanácsaitokat!:)

2012. márc. 3. 21:34
 4/5 anonim ***** válasza:
azért jó a film ill. sorozatnézés, mert az, ha az elején nehéznek is tűnik az értés, utána hozzászoksz, és csak szórakozásnak tűnik az egész, mégis csomót tanulhatsz belőle :)
2012. márc. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 webnyelv ***** válasza:
Az elején mindenképpen kéne tanár a kiejtéshez és az alapokhoz. Nálad ezek megvannak, szóval szerintem neked menne. Én kb. 1 évet tanultam angolt, utána magánúton folytattam a Báti-Véges könyvből, ami a nyelvtant jól elmagyarázza, abból értettem meg, mi a szenvedő szerkezet, a Past Perfect, szóval lehetséges! Mondjuk volt egy nagy adag érdeklődés nálam és bizonyítani is akartam akkor.
2012. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!