Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek sikerülhet,...

Szerintetek sikerülhet, belevághatok?

Figyelt kérdés

Le kéne tennem a szakmai nyelvvizsgát angolból, de egyenlőre alapfokon állok. Mennyi idő alatt fejleszthetem fel magam erős középfokra hogy letehessem a szakmait is?

Minden nap tanulnék angolt, plusz hanganyagot is használnék, filmeket is tudnék nézni angolul.

Szerintetek?


2012. márc. 12. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
néhány év
2012. márc. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ez attól függ mennyire vagy szorgalmas. Ha jól csinálod akkor akár egy év alatt is felfejlesztheted magad. Sok szerencsét :)
2012. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egy évbe telt, alapról kezdtem, elsőre meglett egy év után a középfokúm. Úgyhogy hajrá!
2012. márc. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szorgalmas leszek :) Apám fél évet adott, de annyi idő alatt tuti nem sikerülne... De egy év alatt nagyon jó lenne ha le tudnám tenni :D Napi két órát biztos tudnék gyakorolni!
2012. márc. 12. 17:20
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem meg lehet csinálni fél év alatt is, bár nem látok bele, hogy mennyi egyéb elfoglaltságos van. Én anno fél év alatt tanultam nulláról francia szakmai középfokot, .. hát tényleg nem kevés szorgalmat és kitartást kívánt, de sikerült. Próbáld meg te is a fél éves célt kitűzni magad elé, az angol elég könnyű nyelv és ha az alapok megvannak, onnantól már könnyű lesz felépíteni a többit! Ha minden nap foglalkozol vele egy kicsit, hétvégén pedig többet egyszerre, akkor - hacsak nincs katasztrofálisan rossz nyelvérzéked - szerintem félév alatt is meglesz, még ha most úgy is érzed, hogy ez olyan hihetetlennek tűnik :)
2012. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Én elmentem 2 intenzív tanfolyamra, 4 héten át napi 5x5 óra volt. Az első alapfokról középfokra hozott fel, a következő inkább a szókincsemet bővítette, erősítettem a középfokú tudást.

Aztán magántanárral kicsit több, mint 3 hónap alatt, heti 2x2 órában a szakmai nyelvvizsga felkészítő könyve alapján haladtunk a felkészülésben. Nem tagadom, elsőre nem lett meg a vizsga, mert nehéz volt és el is rontottam, de aztán sikeresen átmentem :)


Összességében szűk fél év, de szinte mindennapos gyakorlással és célirányú felkészüléssel.

Hajrá

2012. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok...

Nagyon lelkesen kezdtem én is, de nagyon elegem is volt belőle a végére :P Szóval előre ne ígérj semmit és ne is tervezz... kell a szorgalom, kitartás, elszántság, akarat, anélkül nem érsz célba!

Tedd helyre a nyelvtant (nekem 1 tanfolyam volt, 4 hét), aztán bővítsd a szókincsedet (újabb 4 hét) és végül építheted rá a szaknyelvet, begyakorolhatod a leveleket, tételeket, szókincset és olvashatsz témábavágó cikkeket a neten vagy nézhetsz videókat, híreket, tudósításokat. Gyakorolj és tanulj! :)

2012. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Alapfokról középfokra menni kb. 200-300 óra tanulás átlagosan. Gondolom, a szakmai nehezebb egy mezei középfokú vizsgánál. (Számoljunk úgy, hogy 1000 szaknyelvi szó és kifejezés megtanulását jelenti, ami kb. 2 hónapi munkát igényel napi 1-2 óra tanulással.)


Mindent egybevetve ha nyaktörő ütemben tanulsz, reggeltől estig, akkor 2 hónap, ha csak intenzíven, pl. napi 3 órát tudsz rászánni munka vagy tanulás mellett, akkor 3-4 hónap.

2012. márc. 13. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

20:39


Kezdetben kitartás, önfegyelem meg más ilyesmik, aztán már mánia és abba se bírja hagyni felsőfokig. A legtöbb ember ott rontja el, hogy nem jut el eddig a pontig.

2012. márc. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!