Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német után van...

Angol és német után van értelme oroszt tanulni?

Figyelt kérdés
Engem nagyon vonz az orosz nyelv, valamiért nagyon szeretnék megtanulni oroszul. Szerintetek hülyeség lenne? Mennyire nehéz angol és német után oroszt tanulni?
2012. márc. 23. 20:55
 1/4 anonim válasza:
Igazából oroszban az nehéz, hogy kábé minden szófajt ragoznak, de kb mint a német
2012. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem "okossag" olyan nyelvet tanulni, ami valami rejtelyes modon nagyon vonz!

Amugy en orosszal kezdtem (muszaj volt a regi rendszerben), utana jött a többi, es nagyon nagyolva nem latom ertelmet az orosznak. De ez attol függ, mire akarod hasznalni! Ha nagyon vonz, akar forditva: elöbb körülnezhetsz, hogy mire hasznalhatod, es ha ez elegge motival, miert ne?

Nekem a szivem vagya, vonzo nyelvem a francia. Rövid idegig tanultam, RAGAD ram!!! Talan, egyszer, ha a gyerekeim megnönek, folytatom. Ha valaszthatok meg egy nyelvet, csak azt valasztanam!!! Egyelöre egy masik orszagban elek, annak nyelvet tökeletesitem es egyebek a fontosabbak.

2012. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Szerintem ha érdekel és van rá időd vágj bele veszíteni biztos nem fogsz vele ha oroszul is tudsz.sőt...
2012. márc. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:

Persze, hogy van!

Bár angol és német után sokkal könnyebb lenne hollandot, svédet, dánt, norvégot tanulni, vagy akár olaszt, spanyolt, franciát.

Az orosz viszonylag nehéz nyelv, és eléggé más a nyelvtana és a szókincse is, mint az angolnak, németnek.

De szép nyelv is, manapság egyre hasznosabb. Ha tetszik, mindenképpen érdemes tanulni. Sok sikert!

2012. márc. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!