Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Turizmus-vendéglátás alapszako...

Turizmus-vendéglátás alapszakosok,2 felsőfokú nyelvvizsga vagy szakmai vagy milyen kell a diplomához?

Figyelt kérdés
várom a segítséget
2012. ápr. 4. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:

2 középfokú szakmai nyelvvizsga (én ezt a kombinációt választottam, a Kitexnél vizsgáztam mind2x)


vagy


1 általános felsőfokú nyelvvizsga és 1 középfokú szakmai nyelvvizsga.


Diplomaosztó előtt 2 héttel kell bemutatni őket, ez az utolsó határidő, tehát nem a felvételi pillanatában kell már meglenniük. Ráérsz a főiskola alatt vizsgázni, ezt sokan félreértik. De ha előre megvan már pl a felsőfokú vagy csináltál már szakmait, azt bármikor bemutathatod a tanulmányin.


Idegenforgalmi szakmai nyelvvizsga tehető a Kitex (egynyelvű, nincs fordítás, angol, német), GazdálKODÓ (kétnyelvű, tartalmaz fordítást, angol, német) és a BGF (kétnyelvű, tartalmaz fordítást, angol, német, francia, olasz, spanyol...) vizsgarendszerekben.

Nálunk elfogadtál (volna) az üzleti, gazdasági, közgazdasági, pénzügyi, kereskedelmi szaknyelvi nyelvvizsgákat is.

2012. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szóval a diplomafeltétel így szól :

A turizmus-vendéglátás alapszakos közgazdász képzés követelményrendszerének része, hogy az intézmény által kibocsátott turisztikai szakemberek legalább két idegen nyelv magas szintű ismeretével rendelkezzenek, ezért a diploma megszerzéséhez alapfeltétel kettő középfokú szakmai nyelvvel bővített C típusú nyelvvizsga, amelyek közül az egyik helyett elfogadják a felsőfokú C típusú általános nyelvvizsgát.


Szóval a kérdés az lenne,hogy ugyanabból a nyelvből csinálhatok általános felsőfokút meg egy közép szakmai nyelvvizsgát ?

2013. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyanabból a nyelvből nem!

Egy nyelvből csak egy fajta nyelvvizsga ez elfogadott.


A felsőfokú nyelvvizsga kiváltja a szakmai középfokot, fordítva nem elég.


2 nyelvvizsgát kérnek (vagy 2 szakmai középfok B2 VAGY 1 szakmai középfok B2 és 1 általános felső C1 ), 2 különböző nyelvből.


A nyelveket illetően szerintem intézménye válogatja, hogy pl eszperantó, latin vagy lovári C1-et elfogad-e...

Szakmaiból szerencsére ezek nem érhetőek el.

(angol, német, francia, spanyol, olasz... van azért választék)

2013. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!