Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha 1976-ban érettségiztem...

Ha 1976-ban érettségiztem 5-ösre német orosz nyelvből, megfelel-e nyelvvizsgának? Ha igen milyen szintű?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem nem és nagyon semmilyen szintűnek.

Az a kérdés hogy '76 óta mennyire használod a nyelvet. Mert ha napi szinten beszélgetsz, levelezel, akkor neked semmiből sem állna letenni egy (akármilyen) nyelvvizsgát. Viszont ha azóta nem is használtad, akkor akár még 40 nyelvből is lehetne felsőfokúd, nem mész vele semmire: hiszen egy cégnél az a fontos, hogy tudd használni az adott nyelvet, nem pedig a papír. (oké, kiválasztásnál a papír számít, de azt kb 5 mp alatt szóban is tudják ellenőrizni)


Szerintem látogass el a bme-s, origós nyelvvizsgás honlapra és ott nézz körül. Tudod az utóbbi években "szokásuk" állandóan változtatni, így az lenne a legbiztosabb ha felhívnád őket, vagy dobnál nekik egy e-mailt. (amúgy tudom mire gondolsz: régebben volt olyan hogy ha 5-re érettségiztél akkor az felsőfokúnak felelt meg, ha 4-re akkor középfokú, de ilyen azt hiszem már nagyon nincs - különben a nyelvvizsga központok miből élnének meg?! ha érted mire gondolok?!)

2012. ápr. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején az érettségit ki lehetett váltani középfokú nyelvvizsgával (akkor még csak az origós volt), fordítva viszont nem működött.
2012. ápr. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!