Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi volt számotokra a leghaszno...

Mi volt számotokra a leghasznosabb nyelvtanulási módszer, mivel haladtatok a leghatékonyabban és gyorsabban különösen önálló tanulásban?

Figyelt kérdés
Főleg azokat kérdezem, akik jól beszélnek idegen nyelvet. Persze gondolom, hogy az a legjobb, ha valakivel tudnék nonstop beszélni, de azon kívül mik a legjobb önálló módszerek? A nyelvtant elég jól tudom és elég jól is írok angolul, de nehezen beszélek és nehéz követnem az angol szövegeket mikor beszélnek, nem tudok angolul gondolkodni és nem jó a memóriám.

2012. ápr. 13. 08:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Naponta foglalkozz a nyelvvel. Nézz angol nyelvű filmeket (kezdetben magyar felirattal), olvass angol regényeket (szókincsfejlesztő) és ragadj meg minden alkalmat arra, hogy a gondolataidat megfogalmazd angolul. Keress angol chatelő partnert.
2012. ápr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a szövegértéssel volt bajom, amikor az angol nyelvvizsgára készültem. Először filmeket néztem, először felirattal, utána felirat nélkül. Aztán elkezdtem Eminemet hallgatni, na, ha azt megérted, akkor utána mindent! :)

A másik, hogy minden gondolatomat megfogalmaztam magamban angolul. Ha valami szót nem tudtam, akkor felírtam, és otthon mindent megnéztem szótárban.

Ettől függetlenül, nekem még mindig nehezemre esik beszélni, de azért, mert nincs elég önbizalmam, és félek, hogy valami hülyeséget mondok és kinevetnek.

2012. máj. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!