Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az alapok, illetve egy másik...

Az alapok, illetve egy másik újlatin nyelv ismeretével, internetről és tankönyvből való tanulással valamint anyanyelvi beszélők segítségével milyen szintre lehet eljutni spanyolból két hónap alatt?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Intenzív tanulással alap társalgási szintre biztosan. Én olaszt tanultam az internetről és tankönyvekből, nem ismertem más újlatin nyelvet (de az angol ismerete sokat segített), szeptembertől júniusig 0-ról középfokig jutotta (le is tettem a vizsgát).


De én tényleg nagyon intenzíven tanultam.

2012. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A franciának köszönhetően elég jól megértem a spanyolt illetve jelenidőben tudok igét ragozni,elég sok rendhagyót is plusz nagyon alap szókincsem van meg be tudok mutatkozni, ebből szeretnék társalgási szintű nyelvtudást,mert június végén megyek Spanyolországba:)Remélem összejön :)
2012. ápr. 28. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem halvány alapok voltak a franciához, de nem hatott meg igazán (középiskolában volt második nyelv, de nem tanultam rá nagyon), aztán egyetemen nem is foglalkoztam vele. Majd bekerültem egy francia céghez és sok órát töltöttem anyanyelvi beszélők között, két hónap alatt bőven társalgási szinten voltam (mostanra pedig rég megvan a felsőfok).

A másik latin nyelv tekintetében: két éve jártunk Brazíliában a feleségemmel és egy portugál szótár, plusz a francia nyelvtan segítségével ki tudtam magam fejezni alapvető dolgokkal kapcsolatban, még ha mosolyogtak is a helyiek. Ezért jók a latin nyelvek! :-)

2012. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!