Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németesek! Ha az úgy helyes,...

Németesek! Ha az úgy helyes, hogy am Morgen, am Abend, am Nachmittag, akkor miért in der Nacht?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a Nacht-nak die a névelője, de akkor is, miért nem an der Nacht? Vagy az is helyes? Csak mert én úgy tanultam, hogy in der Nacht, a többi pedig am (an dem ugyebár). Most akkor hogy is van ez?

#német #an der Nacht
2012. máj. 13. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Így lett megalkotva a nyelv. Ennyi erővel abba is beleköthetnél a magyar nyelvben, hogy miért van határozott és határozatlan névelő is.. :)
2012. máj. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van és kész. A csodálatosan logikus német nyelv tele van olyan jelenségekkel, amelyek "így vannak és kész". Kezdve ugye a névelőkkel.
2012. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Én is így gondoltam, hogy "csak mert így van" és kész. Ez is egy újabb szépsége a német nyelvnek. :D
2012. máj. 13. 20:02
 4/5 anonim válasza:
40%

Mert ha le forditod an der Nacht Az éjszakán

In der nacht az ejszakaban

2012. máj. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát mert és pont. A német nyelv egyik szépsége :)
2012. máj. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!