Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 14 év alatt lehet alapfokú...

14 év alatt lehet alapfokú nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok, szeptemberben tudnék menni írásbelire, de még csak idén töltöttem be a 13-at és elviekben csak jövőre mehetnék. Szülői engedély?

2012. máj. 14. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom szüleid fizetik, csak adnak rá engedélyt. Amúgy meg szerintem nincs értelme egy alapfokú nyelvvizsgának. Várj 3-4 évet, aztán középfokú, hacsak nem nyelvi előkészítős osztályba mész majd...
2012. máj. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

14 év a korhatár minden akkreditált (államilag elfogadott) nyelvvizsgánál, az alatt semmilyen engedéllyel nem tehetsz nyelvvizsgát. Ha betöltöd a 14-et, akár középfokút (B2) vagy felsőfokút (C1) is tehetsz, igaz ezek sokkal nehezebbek, de ezek számítanak a középiskolában, felvételinél, egyetemen, munkahelyeken... szóval ezeknek van értelme.


Szerintem is felesleges pénzkidobás az alapfokú nyelvvizsga, de tapasztalatnak tökéletes, a te korodban ezt a szintet még tanár nélkül is lehet teljesíteni.


13 évesen mondjuk tehetsz Junior nyelvvizsgát (ELTE - Itk Origó = Rigó utcai), de sehol nem számít, nem jár érte semmi. Próbának jó, de megint csak azt mondom, 14 évesen több akkreditált vizsga közül is választhatsz, mert minden vizsga más, lesznek típusfeladatok amik tetszenek, másikban nem, így válogathatsz, ami önbizalmat is adhat. :)


Várj még és addig is gyakorolj, hogy jól sikerüljön! ;)

2012. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!