Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanácsoltok? Lenne így...

Mit tanácsoltok? Lenne így értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

13 éves lány vagyok, 7. osztályos. Nálunk 1. óta van idegennyelv oktatás. Németet tanulok, jelenleg heti 3 órában, 4.-ben és 5.-ben heti 5-ben tanultuk. Németből én vagyok a legjobb az osztályban, konkrétan semmit nem tanulok órára. Szavakat naggyából megjegyzem. Amúgy majdnem kitűnő tanuló vagyok, évvégén valószínűleg csak a matek és a fizika lesz 4. Erősen gondolkodom kéttannyelvű középiskolán. Lenne értelme? Kell alapfokú nyelvvizsga vagy bármi, ahhoz, hogy ilyen iskolába járjak?

Különtanárhoz nem járok, de nyáron mindenképp el akarok kezdeni járni. Heti 2x 1 órában jó lenne?

Angolt mikor kezdjek el tanulni? Azon is gondolkodom, de most nyáron 2x-re csak az egyiket akarom elkezdeni, melyiket?


Akkor összegezve:

Kéttannyelvűbe felvennének németesként bőven 4,5 feletti átlaggal? Kell ahhoz alapfokú nyelvvizsga? Angol vagy némettanárt kezdjem el nyáron?


Köszi a válaszokat!


Ági



2012. máj. 24. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ hogy két tannyelvű alatt milyen sulira gondolsz. Tökéletes ha német tanárhoz jársz és alapfokúd megvan. Pl én is matek tagozatos két tannyelvű sulinak titulált középiskolába jártam és csak annyiból állt hogy 2 idegen nyelvet kellett tanulni. Az egyiket heti 4 órában a másikat 2 vagy 3-ban már nem emlékszem. A 2. idegen nyelvet a legalapjaitól kezdve ott kezdtem úgy mint mindenki más. De van olyan iskola is ahol a matekot és mindent angolul vagy németül tanulsz és így mellé még egy idegen nyelvet. Oda nem árt ha a fő nyelvet nagyon vágod. Az hogy mi kell oda az iskolafüggő. Többnyire elbeszélgetést tartanak de ennek az osztályfőnöködnél vagy neten utána tudsz kérdezni vagy nézni. Mindenképpen jó ha nagyon jól tudsz beszélni nyelveket. A németet kifejezetten szeretik. Mifelénk mindenhol azt keresik mert mindenki angolos volt. A másik típus a nyelvi 5 éves gimi ahol 1 év szinte csak idegen nyelv. A mi középsulinkba elbeszélgetés volt ide, 1 év után ők is 2 nyelvet tanultak ugyan úgy. Viszont valahova felvételit kellet írni külön még ebből és elbeszélgetni stb. Olyat még nem hallottam hogy alapfokút kértek volna de plusznak jó ha van. Hát, sok sikert hozzá:)
2012. máj. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Olyan kéttannyelvűre gondoldok, ahol bizonyos nyelveket (esetemben) németül tanítanak.

2012. máj. 24. 19:45
 3/4 A kérdező kommentje:
*Bizonyos tantárgyakat (esetemben) németül tanítanak.
2012. máj. 24. 19:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, utána kell érdeklődni. Főleg attól függ milyen nehéz oda bejutni. Hátrányod nem származik a plusz németből:) Sok sikert hozzá!
2012. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!