Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan és miből kezdjek el...

Hogyan és miből kezdjek el itthon, egyedül francia nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Angolból aktív felsőfokú nyelvtudással rendelkezem. Ez jelent valamennyi előnyt, vagy nem?


Jelenleg nem tudom a magántanár / tanfolyam díját vállalni, így ez a módszer kiesik. Ezért akarom megpróbálni autodidakta módon tanulni a nyelvet.


30/N


2012. máj. 25. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
57%

Az angol túl sokat nem segít ebben (legalábbis ez a saját tapasztalatom). Némettel többre mennél, meg latinnal, de persze a semminél mindenképpen előnyösebb. :D

Szerintem eleinte mindenképp szükség van tanárra, mert pl. ha a kiejtést rosszul tanulod meg, akkor az alapjaiban rontja a tudásod. Ha már biztos alapokat szereztél, utána már otthon, magadtól is meg tudod tanulni a bonyolultabb nyelvtant, szavakat, stb. Meg azért később sem árt egyegy tanfolyamba balainvesztálni, mert azért a beszédet otthon, egyedül nem tudod olyan szintre fejleszteni - bár erre azért lehet alternatívákat találni.

Én a helyedben halasztanám a dolgot, és gyűjtenék annyit, hogy egy kezdő csoportban pár órát vegyek.

Könyvet sem tudok nagyon javasolni, mert csupa olyan jut eszembe, ami elég interaktív oktatást igénel, iskolai órákra lett kitalálva, stb. :S Szótár mindenképp jól jön. :D Vannak alapvető nyelvtani összefoglaló könyvek, de gondolom ezeket angolból már ismered. Megtalálod akármelyik könyvesboltban.

2012. máj. 25. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Ezeket tudnám ajánlani:


100 kezdő francia lecke:

[link]


Jó, mert hanganyag, így a kiejtésedet is tudod a segítségével csiszolni.

Semmit nem tudok a franciáról, de a kiejtésnek azért érdemes utánaolvasni is, biztos találsz hozzá angolul anyagot.


Aztán itt van ez az oldal:

[link]


Szókártyás program, de kiejtés is van beleépítve (legalábbis a kezdő kártyákba biztosan)


Illetve a katedra szókincsfejlesztőjében találsz napi 3 francia mondatot.

Szintén hanganyaggal együtt.


Ez talán ismerkedésnek elég.

2012. máj. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mego ***** válasza:
93%

Hogyha egy szót sem tudsz még franciául akkor ezt javaslom: [link]

Én is innen kezdtem a tanulást és jelenleg is használom!Ha a francia mondatokra rákattintasz a kiejtést is meghallgathatod!

2012. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

PONS francia kezdő könyv


tankönyv + 4 db CD, van hozzá megoldókulcs is és magyarul vannak az utasítások. ha nem is ezt a könyvet választod, keress olyat amiben van megoldókulcs + magyar leírás, különben SEMMIT nem fogsz tudni kezdeni vele.

2012. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Talán kicsit későn válaszolok, de ezt mindenképpen nézd meg: [link]
2012. jún. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a relaxa villám franciával kezdtem el, mellé megvettem egy komolyan szki-s nyelvtankönyvet, megoldó kulccsal együtt is. Illetve, ahogy előzőleg ajánlották, én is fogom majd a kreatív francia tananyagát is tanulni, ha már a relaxát kivégeztem. Plusz van a pondsnak egy mobil tanfolyam nevű oktatása az is nagyon jó, a cdjük viszont annyira már nekem nem tetszett, tehát szerintem inkább a "mobil" verziót válaszd.

Továbbá ahol kiejtést is nagyon jól tudsz gyakorolni az egy nyelvoktató közösségi portál, livemocha.com, ingyenes...és anyanyelvűek ellenőrzik a feladataidat.

Szerintem ne várjál, mire tanárra futni fogja...a nyelvtanulás egyik lényege, h bátrak legyünk, rossz kiejtést úgy se tudjuk elkerülni eleinte..., de a lényeg, h már eleitől fogva merjünk csak kevés szókkal is beszélni.

2013. júl. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os voltam: ha kellenek ezek az anyagok, akkor skypeon szívesen átküldöm neked. Akár neten együtt is tanulhatnánk, ha van neked. Még én is elején járok úgy is. :)
2013. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7. válaszoló!


Köszönöm, hogy írtál!

A közös tanulás érdekelne.

Van net és skype, a szöveg és hangalapú funkciót tudom is használni.

Most, nyáron több időm is volna a gyakorlásra!

2013. júl. 22. 12:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Írtam neked priviben! :)
2013. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Sziasztok!

Tudom, hogy elég régi már ez a beszélgetés, de engem is érdekel a francia nyelv. Kíváncsi vagyok, hogy az itt megemlített oldalak segítségével mennyire sikert a nyelvet elsajátítani? :)

2020. febr. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!