Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor kell a the, a, an vagy...

Mikor kell a the, a, an vagy semmi egy szó elé? Ha mindenki tudja hogy miről van szó? Elegendő ha csak szavakat tanulok mint a gép? Ha még nem is tudom nagyon a ragozást attól még ki tudom bogarászni mit mondanak nem?

Figyelt kérdés

2012. máj. 26. 09:44
 1/4 anonim ***** válasza:

the - a

a, an - egy

attól fögg, hogy a vagy an hogy mássalhangzóval vagy magánhangzóval kezdődik a szavad.


a lion

an elephant

2012. máj. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, hogy kell-e vagy nem.


Például a magyar nyelvben sokáig nem volt névelő. Aztán kialakult az 'az' névelő, de az volt az egyetlen. Később mássalhangzóval kezdődő szavak előtt "a' "-á alakult, még később pedig kialakult a mai formája az 'a'.


Ha magyarul beszélsz akkor is eléggé sűrűn használjuk a névelőket. Nagyon zavaró, ha nincs ott :)

Valszeg ugyanezt érezné szegény külföldi is, ne szúrjál ki vele ;)


Első lépésben talán elég, ha ugyanakkor használod őket, mint amikor magyarban kitennéd.

Kb egy oldalnyi szabály van arról, hogy mikor tér el angolban és agyarban a névelők használata. Ha normálisan akarsz angolul beszélni, akkor majd sort kell keríteni rá, hogy megtanuld, gyakorold.


De például egy középfokú nyelvvizsgát le lehet tenni anélkül, hogy mindig helyesen használnád a névelőket.

2012. máj. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Vree ***** válasza:

Gondolom angolról van szó.


The a határozott névelő (definite article). The house = A ház. Ugyanaz mint a magyarban kivéve amikor nem, lásd lejjebb.


A, an a határozatlan névelő (indefinite article). A house = egy ház. Attól függ hogy a vagy an hogy mássalhangzó vagy magánhangzó jön e utána: a cat, an arm, a house, an ear. Ezenkívül angolban a "h" betű gyakran néma, ellenben a szóeleji "u"-t ju-nak ejtik, ezért: an hour, a university.


Tulajdonnevek előtt nincs névelő mint magyarban.


Ami eltér a magyartól az az hogy a gyűjtőfogalmak előtt mit használnak. Iskolai tárgyak és sportok neve előtt nincs névelő. Népek nevei egyes számban, the-vel (de továbbra is többes számú igeidővel) használatosak. Csoportbeli tagság jelölésénél (pl. foglalkozásoknál) határozatlan névelő áll.


A matematika nehéz. => Matematika nehéz.

Mathematics is difficult.

A franciák szépek. => A francia szépek. [A francia nép szép.]

The French are beautiful.

Tanár vagyok. => Egy tanár vagyok.

I am a teacher.


NEM, nem elég csak szavakat tanulni. Vegyél egy leíró nyelvtankönyvet ha gépként akarsz tanulni és magold be az összes nyelvtani szabályt. Ha a nyelvtan és a szókincs megvan, akkor jöhetnek a bonyolultabb kifejezések, és folyékony beszédgyakorlás.

2012. máj. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem!! :)

Köszönöm szépen :)

2012. máj. 26. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!