Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TELC nyelvvizsga tényleg...

A TELC nyelvvizsga tényleg könnyű?

Figyelt kérdés
sok helyen olvastam ezt...nem tudom mennyire igaz
2012. máj. 28. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
nem...sőt, szivatósabb mint a többi...
2012. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:(
2012. máj. 28. 15:40
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Relatív, hogy kinek mi a könnyű, nekem nem volt az. Viszont vizsga és vizsga között is van különbség. Először megbuktam, ott nagyon durva nyelvtani feladatokat kaptunk, a másodikon meg röhögve ráztam ki a kisujjamból, pedig nem készültem rá többet, mint előtte. Szóval változó és baromira nem is értem. Az első fölött rengeteget ültem, de 1,5 ponttal lecsúsztam a nyelvtan miatt. A második 90% körüli volt és nem éreztem nehéznek...
2012. máj. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerintem időszak függő. valamikor direkt nehézre csinálják, aztán utána meg nem annyira. egyébként nem nehéz, ha tudod a nyelvet.
2012. máj. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Az előző hozzászólóval egyetértek: tényleg eléggé vegyesek a vizsgáik (én előtte vagy 15 előző nyelvvizsgájukat megcsináltam és volt közötte, amit 90% fölöttire megcsináltam, de volt amit csak 70-re). Az írásbeli része a nehezebb, mert rendesen rámennek a nyelvtanra meg a szókincsre, de cserében csak egy levelet kell írnod. A hallás utáni rész sem annyira nehéz, hogy ne lehessen felkészülni rá és a szóbelin is leginkább az a probléma, hogy nem hagynak eleget beszélni. Összességében: nem a legkönnyebb nyelvvizsga, de nem is a lehetetlen.
2012. máj. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én szóbeliztem telcen,az írásbelim BME-s. a szókincsre eléggé rámentek, de szerintem egyáltalán nem volt vészes. jó, hogy egy másik vizsgázóval raknak össze, mert nem fog barokkos körmondatokat mondani, és segíthettek egymásnak. összességében nekem tetszett, ne félj tőle :)
2012. máj. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!